Jak wygląda przebieg postępowania administracyjnego?

Postępowanie administracyjne to postępowanie, którego stroną może być zarówno osoba fizyczna jak i osoba prawna. To nie wszystko, bo stroną może być także jednostka organizacyjna, która co prawda osobowości prawnej nie posiada, ale została wyposażona w zdolność prawną.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda przebieg postępowania administracyjnego?

Postępowanie administracyjne to postępowanie, którego stroną może być zarówno osoba fizyczna jak i osoba prawna. To nie wszystko, bo stroną może być także jednostka organizacyjna, która co prawda osobowości prawnej nie posiada, ale została wyposażona w zdolność prawną. Z całą pewnością podczas postępowania administracyjnego należy przestrzegać ściśle określonych procedur.

Przebieg postępowania administracyjnego jest bardzo różny i zależy od rozmaitych czynników. Przede wszystkim należy brać pod uwagę złożoność postępowania. Nie zawsze bowiem postępowanie będzie tak samo skomplikowane.

Czasami możliwe będzie przeprowadzenie postępowania w tak zwany sposób uproszczony. Na pewno trzeba dodać, że podczas postępowania administracyjnego należy przestrzegać określonych zasad. Przede wszystkim trzeba liczyć się z tym, że postępowanie administracyjne musi być oparte o zasadę praworządności.

Na pewno dobrze byłoby wspomnieć także o zasadzie dwuinstancyjności. Nie ulega wątpliwości, że w pewnych sytuacjach dojść może nawet do wznowienia postępowania. Wznowienie postępowania administracyjnego jest konieczne w wymienionych w Kodeksie postępowania administracyjnego sytuacjach.

Na pewno należy wspomnieć o sytuacji, w której decyzja została wydana przez niewłaściwy organ lub w niewłaściwym trybie. Każdy musi mieć również na uwadze, że czas trwania postępowania może być różny.

Aby jak najlepiej radzić sobie z zasadami, które kierują postępowaniem administracyjnym, należałoby wziąć udział w szkoleniach i kursach takich jak na przykład szkolenie użytkowanie wieczyste czy kpa szkolenie.

Każdy, kto decyduje się wziąć udział w szkoleniu lub kursie musi wiedzieć, że najlepsze efekty przynosi regularny udział w kursach. Nie da się ukryć, że kursy te powinny zostać poprowadzone przez doświadczonego i należycie wykształconego szkoleniowca.

Nie wolno zapominać o tym jak niezmiernie ważne jest posiadanie rekomendacji przez szkoleniowca. Dobrze byłoby również wiedzieć, że szkolenie nie może się obyć bez certyfikatów, które każdy uczestnik otrzyma po jego ukończeniu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.