Jak wyliczyć deklarację intrastat?

Każdy z nas decydują się na rozpoczęcie własnej działalności marzy o odniesieniu sukcesu. Odzwierciedleniem rozwoju firmy dla niektórych jest wkroczenie na rynek międzynarodowy, jednak aby osiągnąć taki cel należy znacznie poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności.

zdjęcie - (the_title())


Jak wyliczyć deklarację intrastat?

Każdy z nas decydują się na rozpoczęcie własnej działalności marzy o odniesieniu sukcesu. Odzwierciedleniem rozwoju firmy dla niektórych jest wkroczenie na rynek międzynarodowy, jednak aby osiągnąć taki cel należy znacznie poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności.

Dotyczy to nie tylko prawidłowego zarządzania pracy naszej ekipy, ale również przestrzegania praw związanych z handlem międzynarodowym. To właśnie dzięki temu mamy szansę na bezpieczne wkroczenie na nowy rynek bez obawy o nałożenie kar pieniężnych wynikających z nieprawidłowo podjętych działań.

Sposobem na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności są dodatkowe kursy organizowane specjalnie dla właścicieli firm produkcyjnych, które wysyłają towar również po za granice naszego kraju.

Najważniejszym kursem, w którym udział powinni wziąć wszyscy zainteresowani tym tematem jest szkolenie incoterms, w trakcie którego dowiemy się dokładnie w jaki sposób tworzyć umowy z zagranicznymi kontrahentami. Jest to bardzo ważne, ponieważ umowy te różnią się od tych standardowych, które zawieramy na lokalnym rynku.

Właściciele firm produkcyjnych, którzy wysyłają towar do zagranicznych klientów powinni wziąć pod uwagę również szkolenia intrastat 2016, które wiążą się z wprowadzonym obowiązkiem o prowadzeniu statystyk dotyczących przewozu towaru przez granicę na terenie Unii Europejskiej. Jest to zatem niezbędny element pracy, który wykonać musi każda firma niezależnie od rodzaju wysyłanych produktów.

Dla firm, które specjalizują się w wytwarzaniu substancji niebezpiecznych ciekawym kursem może okazać się szkolenie ADR 2019, które opisuje dokładnie w jaki sposób oznaczać przewożone substancje.

Jest to ważne, ponieważ ma wpływ na bezpieczeństwo na międzynarodowych drogach. Dodatkowo wiedza to może pomóc nam w uniknięciu kar, które nakładane są na osoby przewożące nieprawidłowo oznakowany towar. Jeśli chcesz, aby twoja firma prawidłowo prowadziła swoją działalność na arenie międzynarodowej to powinieneś poszerzyć swoją wiedzę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.