Jak zapewnić bezpieczeństwo leków?

Farmaceutyka to dziedzina która wymaga nie tylko precyzji ale również najwyższej jakości substancji składowych. Nie mogą być one w żaden sposób zanieczyszczone, a ich jakość nie może budzić jakichkolwiek zastrzeżeń.

Gamma - Jak zapewnić bezpieczeństwo leków?


Jak zapewnić bezpieczeństwo leków?

Farmaceutyka to dziedzina która wymaga nie tylko precyzji ale również najwyższej jakości substancji składowych. Nie mogą być one w żaden sposób zanieczyszczone, a ich jakość nie może budzić jakichkolwiek zastrzeżeń. Ich ilość musi się zgadzać co do najmniejszych cząsteczek, aby substancji w leku nie było zbyt wiele lub zbyt mało. Bardzo ważna jest więc kontrola, która wyeliminuje wszelkie niedociągnięcia i zanieczyszczone substancje.

Wprowadzono więc szereg przepisów, które mają zapobiegać dostawaniu się na rynek substancji szkodliwych, zanieczyszczonych czy nie przebadanych. Wśród tych przepisów jest certyfikat HACCP. Jest to dokument który potwierdza, że nasza firma spełnia restrykcyjne wymogi dotyczące bezpieczeństwa żywności. Certyfikat HACCP, może być wydany dla wszystkich firm które zajmują się przetwórstwem, transportem oraz dystrybucją żywności. Na podstawie tego dokumentu firma oraz jej wyborowy są pod stałym monitoringiem, a ich jakość jest badania regularnie.

Kolejny dokument to dobra praktyka wytwarzania GMP. Potwierdza on, że dana firma przestrzega wszelkich praw związanych z zachowaniem środków ważności i starannej ostrożności, przy produkcji zarówno żywności jak i leków. Dobra praktyka wytwarzania GMP to nie tylko odpowiednia efektywność w procesach produkcyjnych, są to również wszelkiego rodzaju procedury dotyczące procesu produkcyjnego, dostawy komponentów oraz terminowość dostaw.

Dobra praktyka wytwarzania GMP mówi że, choć efektywność protezach produkcyjnych jest bardzo ważna, lecz nie powinna przekładać się na pogorszenie jakości oferowanych towarów i usług. Zadaniem firm jest dbanie o efektywność w procesach produkcyjnych nie przekładało się na gorszą jakość. Firma ma za zadanie również informować konsumentów o wszystkich składnikach leku oraz możliwych działaniach niepożądanych.

Efektywność w procesach produkcyjnych, jest czymś co przez wielu producentów jest uważane za priorytet, często ponad jakością. Z tego powodu rynek pełen jest substancji szkodliwych a nie leczniczych i po to są własnie takie obostrzenia.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.