Jak zarządzać zapasami na magazynie?

Magazyn to bardzo specyficzny twór, który prędzej czy później będzie mieć każda rozwijająca się firma. Niemniej jednak magazyn, mający docelowo nam pomagać, może niestety wygenerować też naprawdę wiele strat, jeśli tylko nie będziemy wiedzieć, jak się nim obsługiwać.


Jak zarządzać zapasami na magazynie?

Magazyn to bardzo specyficzny twór, który prędzej czy później będzie mieć każda rozwijająca się firma. Niemniej jednak magazyn, mający docelowo nam pomagać, może niestety wygenerować też naprawdę wiele strat, jeśli tylko nie będziemy wiedzieć, jak się nim obsługiwać. Co zatem powinniśmy wiedzieć jako kierownicy firmy czy magazynu o specyfice pracy w nim?

Szkolenie gospodarka magazynowa - najlepsze źródło wiedzy

Oczywiście najwięcej w tym zakresie powie nam szkolenie gospodarka magazynowa, niemniej jednak już teraz warto uchylić rąbka tajemnicy. Otóż pamiętajmy, że magazyn to w gruncie rzeczy bardzo niebezpieczne miejsce - zarówno dla pracowników, jak i przechowywanego tam towaru.

W pierwszej kwestii należy zadbać na pewno o odpowiednie rozplanowanie prac, dróg poruszania się poszczególnych pracowników i pojazdów, podziale magazynu na sektory itp. W kwestii bezpieczeństwa materiałów, to muszą one być na pewno dobrze oznakowane, przechowywane w odpowiednich warunkach itp. Te wszystkie kwestie i wiele innych poruszonych zostanie na pewno na odpowiednim szkoleniu.

Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie a magazyn

No właśnie - pozostaje jeszcze jedna bardzo istotna kwestia a mianowicie taka, że nie tyko w magazynie musimy zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, lecz właśnie tak zagospodarować pracę, aby jak najbardziej usprawnić procesy logistyczne i transportowe. Z tym zagadnieniem wiąże się na pewno tematyka zarządzania zapasami w firmie.

Co jasne - nie mogą one położone być gdzieś z przodu i zagradzać drogę wywożonym na bieżąco rzeczom. Co więcej - muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki przechowywania. Ponadto takie zapasy muszą być dokładnie katalogowane tak, aby przypadkiem zwykłym niefortunnym zrządzeniem losu nie zapomnieć o jakiejś dacie ważności, nie przegapić ostatniego momentu, w którym dana rzecz mogła jeszcze wyjść na rynek itp.

Wszystkie takie zagadnienia zostaną poruszone na dobrym jakościowo szkoleniu - stanowczo warto w nie zainwestować.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.