Jak zdefiniować pojęcie i istotę transportu?

Nie da się ukryć, że współcześnie panuje ogromne zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi transportowe. Transport obejmuje nie tylko przewożenie rozmaitych rzeczy i materiałów. Możliwy jest bowiem także transport ludzi i zwierząt.


Jak zdefiniować pojęcie i istotę transportu?

Nie da się ukryć, że współcześnie panuje ogromne zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi transportowe. Transport obejmuje nie tylko przewożenie rozmaitych rzeczy i materiałów. Możliwy jest bowiem także transport ludzi i zwierząt. Jeżeli działamy jako firma transportowa, koniecznie musimy przeszkolić naszych pracowników. Muszą oni zdawać sobie sprawę nie tylko z tego czym jest transport, ale również z tego jakie przepisy w Polsce regulują wszelakie kwestie z nim powiązane.

Wyróżnić można przede wszystkim trzy rodzaje transportu: transport morski, transport powietrzny oraz transport lądowy. Pracownicy muszą zdawać sobie sprawę z tego czym jest incoterms 2010 oraz czym charakteryzuje się prawo akcyzowe. Warto byłoby więc zorganizować dla nich cykl szkoleń tej tematyce. Szkolenia, aby były skuteczne, muszą być organizowane regularnie i systematycznie. Nie wolno w żadnym wypadku zapominać o tym jak ważne jest zlecenie poprowadzenia szkolenia odpowiedniej firmie szkoleniowej. Firma musi być przede wszystkim profesjonalna oraz skuteczna.

Należy unikać firm, które organizują zaskakująco krótkie i nieregularne szkolenia. Nade wszystko unikajmy jednak tych firm szkoleniowych, które posiadają negatywne opinie. Jeżeli nasza firma zajmuje się szeroko pojętym transportem morskim, ważne jest zorganizowanie szkoleń z wiedzy o transporcie morskim. Pracownicy muszą więc wiedzieć czym jest spedycja transport morski oraz zdawać sobie sprawę z tego jakich przepisów prawnych trzeba przestrzegać. Na początku niezwykle ciężko jest dojść do wprawy, ale z czasem wiedza teoretyczna sprawia, że znacznie lepiej radzimy sobie w praktyce. Koniecznie trzeba jednak pamiętać o tym, aby na bieżąco reagować na potrzeby naszych pracowników.

Aby nasza firma odnosiła wymierne sukcesy, musimy zadbać o pracowników. Jeżeli będą oni odpowiednio wyszkoleni, nasi klienci będą zadowoleni. Nie sztuką jest bowiem wymagać od pracownika wiedzy i doświadczenia, ale sztuką jest zapewnić mu możliwość aktywnego rozwoju. Inwestycja w pracowników dowodzi również, że o nich dbamy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.