Jak złożyć sprawozdanie finansowe?

Sprawozdanie finansowe w zasadzie wymagane jest od każdej firmy. Co to dokładniej jest? Jak złożyć takie sprawozdanie finansowe? Czy do tego potrzebna jest jakaś specjalna wiedza z zakresu ekonomii i finansów?

zdjęcie - (the_title())


Jak złożyć sprawozdanie finansowe?

Sprawozdanie finansowe w zasadzie wymagane jest od każdej firmy. Co to dokładniej jest? Jak złożyć takie sprawozdanie finansowe? Czy do tego potrzebna jest jakaś specjalna wiedza z zakresu ekonomii i finansów?

Szkolenia dla kierowników firm niezwiązanych z finansami

To ostatnie pytanie jest w zasadzie szczególnie istotne obecnie i zadaje je naprawdę wiele osób. Chodzi tu o to, że teraz kierownikami firm nie zostają raczej osoby z wykształceniem ekonomicznym, a znacznie częściej przedstawiciele różnych zawodów oraz ludzie z ideą, którzy wolą zacząć pracować na własny rachunek.

I teraz pytanie - czy powinni oni zainwestować w jakieś szkolenie z ekonomii? Zdecydowanie tak. Prowadzenie firmy wymaga bowiem dzisiaj naprawdę wiele znajomości różnych terminów, umiejętności wypełniania wniosków, przeprowadzania analizm.

Jeśli będziemy to umieć, to firma osiągnie naprawdę większy sukces. Szczególnie polecane jest w tym zakresie finanse dla niefinansistów szkolenie, które wszystko tłumaczy w jasny i przejrzysty sposób, a także szkolenie controlling finansowy, które z kolei uczy, jak na bieżąco kontrolować finanse firmy.

Sprawozdanie finansowe - najważniejsze informacje

Wracając jednak do tematu tekstu, co warto powiedzieć o sprawozdaniu finansowym? Otóż standardowo prowadzone jest ono w każdym roku obrotowym przez firmę i zawiera bilans, rachunek zysków i strat oraz informacje dodatkowe takie jak chociażby ilość zatrudnionych pracowników czy informacje o firmie.

Czasem także musi zawierać cash flow, czyli rachunek płynności finansowej. Co z tym trzeba zrobić? Otóż dokument ten należy wysłać do Urzędu Skarbowego.

I tu można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest tradycyjne złożenie do Urzędu sprawozdania w wersji papierowej.

Drugą zaś obecnie możliwością, jest złożenie tego dokumentu za pomocą specjalnej platformy eKRS przy pomocy elektronicznego podpisu firmy. Jest to bardzo wygodny i szybki sposób, jednak oczywiście odpowiednio wcześniej należy mieć założone konto na stronie KRS.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.