Jak zmienia się prawo związane z przewozem towaru?

Każdego roku aktualizowane są wszelkiego rodzaju przepisy. Także również jak najbardziej te odnoszące się do przewozu towarów. Co warto tutaj szczególnie mieć na uwadze? W jakie szkolenia trzeba zainwestować, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w tym zakresie?

zdjęcie - (the_title())


Jak zmienia się prawo związane z przewozem towaru?

Każdego roku aktualizowane są wszelkiego rodzaju przepisy. Także również jak najbardziej te odnoszące się do przewozu towarów. Co warto tutaj szczególnie mieć na uwadze? W jakie szkolenia trzeba zainwestować, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w tym zakresie?

Najważniejsze zmiany i główne obszary zmian

Trudno będzie tutaj opisać wszystko, co jest postulowane w zakresie zmian, tym bardziej zaś, że wiele projektów jest dopiero na etapie fazy przygotowawczej i nikt nie wie jak będą wyglądać ostatecznie.

Przede wszystkim jednak mają zostać zaostrzone przepisy dotyczące znakowania i przewożenia substancji niebezpiecznych - to efekt przede wszystkim wypadków z tego roku. To jeszcze jednak nie wszystko, bowiem jak co roku na pewno także zmnenią się progi w Instrastat.

Zmieni się także zakres monitorowania transportu niektórych substancji. Przykładowo od grudnia tego roku już gra LPG jest objęty monitorowaniem. a wkrótce mają dołączyć do niego także i inne substancje.

Szkolenia - najważniejsze źródło wiedzy

W jaki sposób można jednak jakoś orientować się w tym wszystkim? Ano szczególnie zalecane jest tutaj korzystanie z różnego rodzaju szkoleń Jakie dokładniej szkolenia nam się przydadzą? Przede wszystkim można tu wymienić szkolenia intrastat 2016. Intrastat bowiem to system międzynarodowej systematyki towarów eksportowanych i importowanych.

Co roku delikatnie zmieniają się kwoty poszczególnych progów, których przekroczenie wymaga od razu wypełnienia dodatkowych dokumentów. Otóż informacje w dokumentach także oczywiście się zmieniają. Dalej mamy bardzo potrzebne szkolenie incoterms.

Szkolenie to dotyczy najważniejszych zasad handlu międzynarodowego. Następnie jest szczególnie ważne szkolenie ADR 2019 - i to w nie już naprawdę należy zainwestować/ System ADR odnosi się bowiem do przewożenia i znakowania niebezpiecznych towarów.

To właśnie tutaj zajdzie naprawdę wiele zmian a co więcej także może się okazać, że wzrosną kary za niedotrzymanie poszczególnych punktów dokumentu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.