Jakich narzędzi warto używać do analizy biznesowej?

Sukces w prowadzeniu biznesu w dużym stopniu zależy od umiejętnej analizy. Trzeba przyjrzeć się różnym danym, wyciągnąć z nich wnioski, by móc podjąć właściwe decyzje. Analiza biznesowa służy ocenie, czy coś jest opłacalne. Informacje, jakie przyniesie, mogą wskazywać też, gdzie i jakie potrzebne są zmiany.

zdjęcie - (the_title())


Jakich narzędzi warto używać do analizy biznesowej?

Sukces w prowadzeniu biznesu w dużym stopniu zależy od umiejętnej analizy. Trzeba przyjrzeć się różnym danym, wyciągnąć z nich wnioski, by móc podjąć właściwe decyzje. Analiza biznesowa służy ocenie, czy coś jest opłacalne. Informacje, jakie przyniesie, mogą wskazywać też, gdzie i jakie potrzebne są zmiany.

Wyzwania w analizie biznesowej

Wyzwaniem w analizie jest ogromna ilość informacji. Konieczna jest duża precyzja. Drobny błąd może prowadzić do mylnych wniosków. Ważna jest więc automatyzacja w dokonywaniu różnych działań. Kolejne wyzwanie to odpowiednie przedstawienie informacji, by móc z nich wyciągać wnioski. Nie bez przyczyny tabele przestawne Excel 2007 to tak popularne narzędzie. Tak zaawansowane narzędzie pozwala sprostać różnym wyzwaniom. Narzędzie to jest jednym z najważniejszych, jakie wykorzystywane są w analizie biznesowej.

Program Excel pomocą w analizach

Tabele przestawne to cenna pomoc, ale i sam program Excel jest taką pomocą. Pozwala uzyskiwać wyniki z działań matematycznych i statystycznych. Liczy, uśrednia, podsumowuje. Dzięki licznym funkcjom można na różne sposoby korzystać z niego w działaniach analitycznych.

Szkolenie z Excela Warszawa to możliwość dowiedzenia się, jakie ten program daje możliwości. Ważne jest już to, że ważne informacje można przedstawić w różnej formie. Można wybrać najdogodniejszą do wyciągania dalszych wniosków. Czytelne przedstawienie danych z analizy ma duże znaczenie dla wyciągania wniosków słusznych, czyli korzystnych dla biznesu.

Co umożliwia Power Query?

Jest jeszcze jeden dodatek, jaki można znaleźć w Excelu. Jest cenną pomocą dla kogoś, kto zajmuje się analizą biznesową. To Power Query, którego zadaniem jest pobieranie i przekształcanie danych. Wprowadzanie danych to też jedno z poważniejszych wyzwań. Dodatek ten robi to automatycznie. Można też dzięki niemu dokonać pewnych zmian w danych np. łączyć je, przekształcać oraz rozbudowywać.

W analizie ważne jest to, by zautomatyzować i usprawnić to, co jest możliwe. Danych do analizy jest mnóstwo. Bez programu Excel i wspomnianych narzędzi praca taka byłaby bardzo trudna.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.