Jakie aspekty są ważne w procesach logistycznych?

Logistyka, laikowi kojarzy się głównie z ciężarówkami, które wiozą produkty w określone miejsce. Jest to dobre i zgodne z prawdą skojarzenie, lecz same procesy logistyczne, są o wiele bardziej złożone i skomplikowane.

zdjęcie - (the_title())


Jakie aspekty są ważne w procesach logistycznych?

Logistyka, laikowi kojarzy się głównie z ciężarówkami, które wiozą produkty w określone miejsce. Jest to dobre i zgodne z prawdą skojarzenie, lecz same procesy logistyczne, są o wiele bardziej złożone i skomplikowane.

Globalizacja sprawiła, że przepływ materiałów oraz gotowych produktów, jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie, stało się niezbędnym elementem każdej firmy. Wiadomo, że wcześniej także nim było, ale jeszcze nigdy nie przemieszczaliśmy tak wielkiej ilości, na tak wielkie odległości.

Jakie procesy logistyczne wyodrębniamy, jeśli chodzi o zarządzanie procesami logistycznymi?

  • prognozowanie zaopatrzenia,
  • dokonywanie zamówień,
  • magazynowanie i zarządzanie zapasami oraz zaopatrzenie,
  • zasilanie stanowisk pracy w surowce, materiały i podzespoły,
  • konfekcjonowanie i pakowanie,
  • transport,
  • odpowiednie gospodarowanie opakowaniami,
  • odpowiednie gospodarowanie odpadami produkcyjnymi,
  • przepływ wiadomości i informacji,
  • szeroko rozumiany serwis.

Wszystkie te wyżej wymienione procesy logistyczne, są niezwykle ważne w każdej firmie logistycznej. Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie, wymaga także, aby procesy logistyczne spełniały warunek, określany jako zasada 6 W, czyli, właściwy towar, we właściwym ilości, we właściwym czasie, dostarczony we właściwe miejsce, o właściwej jakości, we właściwych kosztach.

Zarządzanie procesami logistycznym, wymaga odpowiedniego nakładu strategicznego myślenia i przemyślanych działań. Wysoko wykwalifikowani ludzie, na stanowiskach menedżerów logistycznych, będą nieocenieni, bo to od nich będzie zależał sukces, oraz prawne przeprowadzenie, wszystkich procesów logistycznych.

Dlatego też, branża cały czas się rozwija, a osoby, które pracują w logistyce powinny się dokształcać i rozwijać, równie prężnie. W końcu, od logistyki zależy przecież tak wiele rzeczy. Czujemy i widzimy jej działanie, każdego dnia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.