Jakie funkcje arkusza kalkulacyjnego warto znać?

Program Excel służy różnym celom. Są funkcje, które warto znać bez względu na sposób wykorzystania programu. To te, które przydać się mogą każdemu. Do arkusza kalkulacyjnego nanosi się liczby. Wykonuje się na nich różne działania matematyczne. Wpisuje się do niego też tekst.

zdjęcie - (the_title())


Jakie funkcje arkusza kalkulacyjnego warto znać?

Program Excel służy różnym celom. Są funkcje, które warto znać bez względu na sposób wykorzystania programu. To te, które przydać się mogą każdemu.

Do arkusza kalkulacyjnego nanosi się liczby. Wykonuje się na nich różne działania matematyczne. Wpisuje się do niego też tekst. Ważne znaczenie mają daty. Warto znać funkcje związane z takim typowym wykorzystaniem programu.

Popularne funkcje w programie Excel

Warto poznać funkcje matematyczne, tekstowe, wyszukiwań. Są także takie, które ułatwiają wprowadzanie daty i godziny. To grupy funkcji, w których jest wiele takich, które mogą się przydać. Ktoś, kto Excel zaawansowany szkolenie już zaliczył, zna dobrze i te, i te bardziej specyficzne. Nie trzeba jednak czekać do tego etapu, by nauczyć się korzystać z różnych przydatnych.

Funkcje matematyczne i dotyczące dat

Poza takimi najpopularniejszymi, jak SUMA czy ILOCZYN, są wśród matematycznych też funkcje umożliwiające zaokrąglanie liczb. Mogą być zaokrąglane zarówno w dół, jak i w górę. Ważną dla kogoś, kto pracuje z arkuszami, jest funkcja SUMA. JEŻELI. Przydatną jest też DATA. RÓŻNICA, która pomaga obliczać, ile jest miesięcy czy lat różnicy między dwiema wartościami. To się szczególnie przydaje, jak Excel w HR jest wykorzystywany, bo można łatwo ustalać wiek ludzi. Funkcja DATA także jest bardzo ważna.

Funkcje związane z tekstem i wyszukiwaniami

Różnych narzędzi ułatwiających pracę można się nauczyć na szkoleniach. Na nich odkrywa się i najważniejsze funkcje. Wiele z nich dotyczy tekstu. Może to dotyczyć jego wyglądu oraz rodzaju. Na wygląd wpływa np. funkcja LITERY. MAŁE, która zamienia wielkie litery na małe. Jest też analogiczna funkcja LITERY. WIELKIE. Funkcje związane z rodzajem treści to te konwertujące liczbę na tekst oraz odwrotnie. WYSZUKAJ. PIONOWO to jedna z ważnych funkcji związanych z wyszukiwaniami.

Działanie tych funkcji warto dokładnie poznać, by umieć z nich korzystać. Poza takimi popularnymi są też takie, które przydadzą się mniejszej grupie użytkowników. Dotyczą one np. finansów, trygonometrii, statystyki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.