Jakie kwestie porusza prawo pracy?

Każdy z nas powinien znać prawo pracy i nie ulega to najmniejszym wątpliwościom. I chociaż przyjęło się, że znajomość prawa pracy dotyczy w szczególności pracodawców, nie ma w tym zbyt wiele prawdy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie kwestie porusza prawo pracy?

Każdy z nas powinien znać prawo pracy i nie ulega to najmniejszym wątpliwościom. I chociaż przyjęło się, że znajomość prawa pracy dotyczy w szczególności pracodawców, nie ma w tym zbyt wiele prawdy. Oczywiście pracodawcy powinni znać przepisy wyżej wspomnianego już prawa pracy. Nie ulega wątpliwości, że wszyscy, zarówno pracodawcy jak i pracownicy powinni to prawo pracy znać.

Najlepiej zapoznać się z kodeksem pracy samodzielnie, za pośrednictwem chociażby strony internetowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wszyscy jesteśmy zobowiązani do tego, aby przestrzegać przepisów prawa pracy, nawet jeżeli go nie znamy.

Nieznajomość prawa bowiem nie zwalnia nas z obowiązku jego przestrzegania. Koniecznie zaznaczyć trzeba, że każdy człowiek, który zna prawo pracy będzie wiedział czego ma unikać a czego nie. Jeżeli jednak pracownik nie zna kompletnie prawa pracy, nie będzie wiedział jakich przepisów ma przestrzegać.

Bez względu na to czy jesteśmy pracownikiem czy pracodawcą, dobrze byłoby wziąć udział w szkoleniu z prawa prac. Szkolenia z prawa pracy winny być jednak przeprowadzone przez wysoce wyedukowanego i należycie doświadczonego szkoleniowca.

Trzeba koniecznie mieć na uwadze, że osoba niedoświadczona może wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku. Pamiętajmy o tym, że prawo pracy porusza bardzo wiele istotnych kwestii i nie da się każdej z nich poruszyć na jednym szkoleniu. Prawo pracy porusza między innymi kwestie dotyczące urlopów pracowniczych, świadczeń socjalnych oraz obowiązków pracowniczych, o których mowa była już wcześniej.

Nie da się ukryć, że najlepszy byłby cały cykl szkoleń z zakresu znajomości prawa pracy. Cały cykl szkoleń bardzo pomógłby zarówno pracownikom jak i pracowdawcom. Najlepiej byłoby, gdyby szkolenie było dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Dzięki temu nie będzie trzeba ponosić całości kosztów za jego organizację. Na pewno trzeba zaznaczyć, że każdy szkoleniowiec powinien również poinformować nas o tym, czy za udział w szkoleniu otrzymamy certyfikat.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.