Jakie możliwości zapewnia nam prawo farmaceutyczne?

W naszym kraju wszystkie elementy związane z handlem uregulowane są za pomocą określonych praw. Konsumenci mają swoje prawa, które mogą wykorzystywać, gdy dojdzie do naruszenia ich dóbr przez sprzedawce.

zdjęcie - (the_title())


Jakie możliwości zapewnia nam prawo farmaceutyczne?

W naszym kraju wszystkie elementy związane z handlem uregulowane są za pomocą określonych praw. Konsumenci mają swoje prawa, które mogą wykorzystywać, gdy dojdzie do naruszenia ich dóbr przez sprzedawce.

Mogą oni również dokładnie przemyśleć trafność transakcji, której dokonali i ewentualnie zwrócić zakupiony produkt. Niestety powszechnie stosowane prawa konsumentów różnią się odrobinę jeśli chodzi o branżę farmaceutyczną. Tutaj, ze względu na rodzaj oraz funkcję towarów nie mamy możliwości zwrotu produktu, gdy po prostu się rozmyślimy.

Istnieją tylko dwa powody zwrotu, które mogą być zaakceptowane przez farmaceutę. Pierwszy z nich to nieprawidłowo wydany lek, czyli sytuacja, gdy otrzymujemy inny produkt, niż ten który chcieliśmy otrzymać. Druga sytuacja to zła jakość leku na przykład pokruszone tabletki, które uniemożliwiają nam ich zażycie zgodnie z zaleceniami lekarza. Są to jedyne dwie sytuacje, gdy mamy prawo domagać się zwrotu pieniędzy lub wymiany produktu na inny, prawidłowy.

Reklamacja produktu leczniczego również różni się od tych standardowych reklamacji, których dokonujemy na przykład przy zniszczonych ubraniach. Lek możemy zareklamować w momencie, gdy ze względu na uszkodzenie opakowania lub jego nieprawidłowe wykonanie przez producenta nie mamy możliwości na użycie substancji leczniczej w nim zawartej. Oczywiście ostateczna decyzja zależy od farmaceuty, który może przyjąć lub odrzucić nasza reklamację. Podobnie sprawa dotyczy branży kosmetycznej.

Osoby, które ukończyły szkolenie z kosmetyki mają świadomość tego i zawsze w sposób rozważny dokonują zakupów. Warto, aby każdy klient wiedział jakie prawa dotyczą branży farmaceutycznej i przed zakupem każdego leku dokładnie przemyślał jego przydatność.

Pozwoli nam to ograniczyć marnowanie leków oraz ilość wytwarzanych odpadów. Będzie to również duże ułatwienie dla każdego z nas, ponieważ będziemy mogli uniknąć problemów związanych z dużymi wydatkami na leki, które nie są nam potrzebne i zostaną niestety wyrzucone.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.