Jakie obowiązki ma kierownik magazynu?

Kierownik magazynu to z pewnością bardzo odpowiedzialne stanowisko w firmie. Owszem najczęściej wiąże się ono także z całkiem przyjemną gratyfikacją finansową, niemniej jednak nie należy zapominać, że praca ta jest trudna i wymagająca.


Jakie obowiązki ma kierownik magazynu?

Kierownik magazynu to z pewnością bardzo odpowiedzialne stanowisko w firmie. Owszem najczęściej wiąże się ono także z całkiem przyjemną gratyfikacją finansową, niemniej jednak nie należy zapominać, że praca ta jest trudna i wymagająca. Jak dokładniej przedstawiają się obowiązki takiego kierownika magazynu?

Szkolenie gospodarka magazynowa - najlepsze źródło wiedzy!

Oczywiście tu brak czasu i miejsca na dokładne omówienie tematyki obowiązków kierownika magazynu. Aby dowiedzieć się wszelkich niezbędnych informacji potrzebnych do pracy na tym stanowisku, należy wybrać się na odpowiednie szkolenie gospodarka magazynowa. Tu zaś można jedynie w pewien drobny sposób naszkicować zadania kierownika magazynu.

Bezpieczeństwo towaru

Przede wszystkim musi on dbać o bezpieczeństwo towaru - pamiętać co w jakiej temperaturze i wilgotności powinno być przechowywane, jak odpowiednio stosować różne zabezpieczenia i umocowania. To jednak jeszcze nie wszystko.

Magazyn jak sama nazwa wskazuje służy do magazynowania, co oznacza, że niektóry towar znajduje się tu znacznie dłużej. Trzeba odpowiednio o nim pamiętać, sprawdzać co jakiś czas jego stan oraz wiedzieć, kiedy nadejdzie moment, aby wypuścić go na rynek.

Bezpieczeństwo pracowników

No właśnie - kierownik magazynu także musi zadbać o bezpieczeństwo podległych mu pracowników. Tu konieczny jest dobry regulamin, podział pracy, organizacja dróg, zaznaczenie np. gdzie poruszają się wózki widłowe itp. To wszystko są bardzo istotne sprawy, dzięki którym unikamy, czasem strasznych w skutkach wypadków.

Odpowiednia logistyka pracy

Warto jeszcze dodać, że kierownik magazynu musi znać się jak najbardziej także na logistyce, bowiem do jego zadań należy również organizowanie tak rozładunku i załadunku, aby wszystko poszło jak najbardziej sprawnie i szybko. Pomoże w tym na pewno kurs zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie.

Zarządzanie zespołami ludzi

Na koniec trzeba jeszcze zaznaczyć, ze taki kierownik magazynu pracuje na co dzień z ludźmi - o różnym wykształceniu, stanowisku itp. Musi umieć nimi zarządzać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.