Jakie programy pomogą nam w tworzeniu baz danych?

Organizacja danych w firmie bez użycia odpowiednich programów i systemów obecnie nie jest możliwa. O ile w przeszłości dało się porządkować wszystko w fizycznych szufladach, obecnie nie ma to już większego sensu.

zdjęcie - (the_title())


Jakie programy pomogą nam w tworzeniu baz danych?

Organizacja danych w firmie bez użycia odpowiednich programów i systemów obecnie nie jest możliwa. O ile w przeszłości dało się porządkować wszystko w fizycznych szufladach, obecnie nie ma to już większego sensu. Excel w HR jest niesamowicie przydatnym narzędziem, a jeszcze większym ułatwieniem będzie dodatek Power Query. Na czym polega ta technologia?

Power Query - co to takiego?

Power Query jest programem, który zdecydowanie pomoże nam w codziennej organizacji danych. Pozawala nam ono na łączenie ich, odnajdowanie potrzebnych informacji oraz dostosowywanie technologii do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Nie jest to osobny program, a jedynie dodatek, którego używa się w Excelu lub w Power BI Deskop. Cała praca programu odbywa się w czterech krokach:

  1. Nawiązywanie połączenia
  2. Przekształcenie
  3. Łączenie
  4. Udostępnianie

Tak naprawdę Power Query jest tylko jedną częścią dodatków do Excela, które mamy dostępne na rynku i które mogą pomóc nam w codziennej organizacji danych w firmie. Oprócz niego mamy też Power Pivot oraz Power View.

Wszystkie te dodatki mogą się okazać bardzo przydatne w działaniu naszej firmy i zdecydowanie warto zapoznać się z ich działaniem. Dzięki temu będziemy w stanie ułatwić i przyspieszyć swoją pracę. Z pewnością wszyscy nasi pracownicy będą nam za to bardzo wdzięczni.

Gdzie można dostać dodatek Power Query?

Jeśli mamy już pakiet Microsoft Office, wystarczy, że pobierzemy dodatek ze strony producenta. Obecnie dostępny jest on dla Excela z 2013 oraz 2010 roku. Oprócz tego, dostępny on jest także w programie Power BI, który również możemy dostać na stronie firmy Microsoft. To, który z nich wybierzemy tak naprawdę będzie zależało tylko i wyłącznie od naszych upodobań i sposobu, w jaki pracujemy.

Może się okazać, że warto wypróbować oba systemy i sprawdzić który z nich będzie nam bardziej odpowiadał. Po teście warto wysłać pracowników na szkolenie Power Query, żeby upewnić się, że każdy w firmie zna wszystkie szczegóły działania programu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.