Jakie przepisy należy znać będąc magazynierem?

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, ze magazynier nie musi się na niczym szczególnym znać. Jednak nie do końca tak jest. Z jakiego powodu? Jakie szkolenia musi odbyć magazynier?

25 marca 2020
zdjęcie - Jakie przepisy należy znać będąc magazynierem?

Jakie przepisy należy znać będąc magazynierem?

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, ze magazynier nie musi się na niczym szczególnym znać. Jednak nie do końca tak jest. Z jakiego powodu? Jakie szkolenia musi odbyć magazynier?

Praca magazyniera - kilka informacji

Wyobraźmy sobie, co by mogło się stać, gdyby magazynier nie znał oznaczeń związanych z substancjami niebezpiecznymi. Wówczas zapewne dość szybko doszłoby do jakiejś tragedii. W końcu rozpakowując towar czy przenosząc go, warto wiedzieć, kiedy dana rzecz jest łatwopalna itp.

Dalej, co się stanie, jeśli magazynier nie ma żadnego pojęcia o tym, co to jest łańcuch dostaw? Wówczas z kolei będzie mu trudno zrozumieć, że zgłoszenie spóźnienia transportu, nieprawidłowości towaru itp. jest naprawdę bardzo istotne dla funkcjonowania firmy.

Dodatkowo powinien on znać pewne podstawy reguł handlu i statystyki - w końcu to często magazynier przeprowadza inwentaryzacje, liczy towar, określa co to itp. Oczywiście zawsze jest gdzieś jakaś osoba nadzorująca wszystko, niemniej zasadniczo taki pracownik nie ma bardzo dużej pomocy.

Szkolenia dla magazyniera

Dlatego też warto, aby magazynier odbył kilka szkoleń. Oczywiście w bardzo podstawowym i okrojonym zakresie, jednak powinien on mieć zrobione takie kursy jak: Intrastat aktualności i zmiany, szkolenie ADR 2019 czy też szkolenie Incoterms albo zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie. Instastat to własnie międzynarodowy zbiór reguł dotyczących statystyki. Z kolei ADR odnosi się do wszelkich kwestii związanych z substancjami niebezpiecznymi, Incoterms to reguły handlu.

Trzeba także podkreślić, że w zasadzie to z takich szkoleń powinna także skorzystać każda osoba zajmująca się handlem czy transportem, a już szczególnie osoby odpowiedzialne za niego i kierujące nim.

Ciekawe jest tutaj to szkolenie z łańcucha dostaw - jest ono na tyle istotne, że dzisiaj mało która firma ma zasięg wyłącznie lokalny. Zazwyczaj nawet małe firmy kierują swoje produkty do różnych sklepów, innych województw a czasem nawet i do dalekich państw.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.