Jakie przepisy obowiązują kierowców?

Transport obecny jest dzisiaj w każdej firmie. Różnica polega jedynie na tym, że czasami jako firma posiadamy własny transport, czasem zaś korzystały z usług innych przewoźników.

zdjęcie - (the_title())


Jakie przepisy obowiązują kierowców?

Transport obecny jest dzisiaj w każdej firmie. Różnica polega jedynie na tym, że czasami jako firma posiadamy własny transport, czasem zaś korzystały z usług innych przewoźników. Generalnie jednak rzecz ujmując zarówno szeregowi kierowcy, jak i ich szefowie oraz firmy z nimi współpracujące a także przedstawiciele innych środków transportu - kapitanowie, piloci itp. powinni znać pewne zasady transportowe.

Transport morski towarów - specyfika i najważniejsze fakty

Na początek warto zacząć od omówienia popularnego szczególnie wśród dużych firm transportu morskiego. Tu zawsze na czele organizacji takiego transportu powinna stać wykwalifikowana osoba, która ukończyła studia na kierunku spedycja transport morski. Co więcej warto wspomnieć o tym, że w transporcie morskim szczególnie ważnych jest kilka aspektów.

Po pierwsze jest to transport bardzo ekonomiczny, pozwalający na wysyłkę dużej ilości towarów na dużą odległość. Musimy jednak mieć pewność, że po całym okresie podróży popyt na nasze towary w danym miejscu ciągle będzie się utrzymywał. Co więcej trzeba mieć także na uwadze specyficzne oznakowania produktów w transporcie morskim oraz konieczność określenia dokładnych warunków, w jakich dany produkt ma być przewożony.

Transport lądowy i prawa kierowców

Na co z kolei musimy uważać rozważając transport drogą lądową? Tu przede wszystkim trzeba pomyśleć o obowiązkach i prawach kierowców. Szczególnie istotnym faktem są godziny pracy kierowców oraz konieczność zachowania pewnych norm - są one ściśle określone i najlepiej właśnie jest zainwestować w szkolenie, na którym dowiemy się, jak dokładnie one wyglądają oraz jak najlepiej dopasować do tego logistycznie cały transport.

Obrót wyrobami akcyzowymi oraz inne podatki

Na sam koniec należy jeszcze wspomnieć o sprawie, której praktycznie nikt z nas nie lubi a mianowicie o podatkach... Co ważne jednak przykładowo w przypadku transportu morskiego często VAT nie jest płacony. Płacona jest natomiast zawsze akcyza - zazwyczaj od strony importera.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.