Jakie reguły wprowadza incoterms?

Dlaczego szkolenie incoterms jest tak ważne dla przedsiębiorców ? Powodów jest wiele. Na początek zacznijmy od tego że przepisy związane z incoterms dotyczą wszystkich przedsiębiorców operujących w dziedzinie importu i eksportu towarów na terenach innych krajów.

zdjęcie - (the_title())


Jakie reguły wprowadza incoterms?

Dlaczego szkolenie incoterms jest tak ważne dla przedsiębiorców ? Powodów jest wiele. Na początek zacznijmy od tego że przepisy związane z incoterms dotyczą wszystkich przedsiębiorców operujących w dziedzinie importu i eksportu towarów na terenach innych krajów. Po zmianie przepisów i polityce otwartych granic rozliczenia te stały się jedynym źródłem informacji dotyczących przywożonych i wywożonych towarów oraz ich ilości.

Drugim ważnym argumentem który przemawia za szkoleniem incoterms jest to, iż jest to bardzo zawiły ze względu na liczne dokumenty i rozporządzenia które to regulują oraz to, że coraz częściej są one zmieniane i modyfikowane. Każdy przecież wie, że nie znajomość prawa nie zwalnia nas z konsekwencji jego łamania. Warto jest więc zadbać aby takie sytuacje nie miały miejsca oraz nie powodowały problemów dla firmy. Prawo akcyzowe stanowi kolejny, wręcz nie podważalny argument na słuszność odbycia tego kursu.

Szkolenie incoterms, pozwala w bardzo dokładny sposób zgłębić prawo akcyzowe oraz zagadnienie z nim związane jak chociażby rozliczenia z banderol czy inne tego typu sprawy. Niektórym problemu może sprawiać również poruszanie się pośród grup wprowadzanych przez te własnie przepisy. Cztery grupy główne oraz wiele pobocznych może sprawiać problemu, szczególnie jeśli prowadzicie handel wieloma rodzajami produktów.

Znajomość tych grup jest podstawą w sporządzaniu sprawozdań oraz zarządzaniu firmą. Problemem może być również czasem uporanie się z dość rozbudowaną dokumentacją która wielokrotnie wymaga sporej wiedzy i umiejętności.

Szkolenie to również transport morski towarów. Jest to dość rozbudowana kwestia, której nie sposób omówić w jednym artykule. W dużej mierze są to przepisy prawa transportu morskiego i żeglugi śródlądowej. Są to również wszelkie oznaczenia i sposób załadunku towarów. Transport morski towarów wymaga dużej wiedzy oraz wykonania sporej dokumentacji, aby zdobyć wiedzę tak istotną do wykonywania jej bezbłędnie oraz stosunkowo szybko warto skorzystać z tych właśnie szkoleń.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

  • incoterms 2010
  • szkolenie incoterms
  • reguły incoterms 2010
  • formuły handlowe incoterms
  • formuły handlowe incoterms 2010

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.