Jakie są metody analizy ryzyka w firmie?

Ryzyko towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. O ile jeszcze prywatnie, za złe decyzje człowiek odpowiada samodzielnie, o tyle w przypadku firmy ryzykowne działania mogą przyczynić się do utraty pracy wielu osób.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są metody analizy ryzyka w firmie?

Ryzyko towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. O ile jeszcze prywatnie, za złe decyzje człowiek odpowiada samodzielnie, o tyle w przypadku firmy ryzykowne działania mogą przyczynić się do utraty pracy wielu osób.

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci zostały wypracowane skuteczne metody, dzięki którym z dużym prawdopodobieństwem można próbować oszacować ryzyko związane z działalnością konkretnego przedsiębiorstwa. W dużych firmach i korporacjach standardem jest obecnie istnienie odrębnych komórek zajmujących się właśnie oceną ryzyka. W przypadku mikroprzedsiębiorstw ta sfera jest najczęściej pomijana.

Ocena ryzyka - skąd brać informacje?

W ofercie szkoleniowej nie brakuje propozycji związanych z zarządzaniem ryzykiem. Szkolenie analiza ryzyka w przedsiębiorstwach jest cyklicznie organizowane w większych ośrodkach miejskich. O ile konkretny kurs ma status otwarty, to może się na niego zapisać każda chętna osoba.

Czasami się zdarza, że szkolenie ma charakter zamknięty. Wówczas prawdopodobnie organizowane jest na zlecenie konkretnej firmy i wówczas mogą w nim brać udział jedynie pracownicy tej firmy.

Forma szkoleniowa zależy od wybranego kursu, jednak organizatorzy stawiają przede wszystkim na to, aby wiedzę przekazać w przystępnej formie. Dodatkowo, zalecaną praktyką jest, aby kursant miał możliwość przećwiczenia zdobytych umiejętności pod okiem doświadczonego prowadzącego.

Ocena ryzyka - dostępne metody

Podczas szkolenia każdy kursant zostanie zapoznany z najbardziej popularnymi metodami oceny ryzyka. Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie powinno być połączone z gromadzeniem danych i ich kompleksową analizą. Jedynie posiadając pełny obraz można na czas zauważyć, że dzieje się coś złego.

Chcąc ocenić ryzyko, warto także wcześniej przyjąć kryteria jego oceny, w przeciwnym razie rezultat oceny może okazać się nieczytelny i zupełnie nieprzydatny. Warto stworzyć także określone procedury, jednak trzeba dołożyć starań aby były one wprowadzane w życie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.