Jakie są najważniejsze informacje związane z kpa?

Przepisy Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku z całą pewnością nie są znane każdemu. Jeżeli jednak w jakiś sposób jesteśmy powiązani z administracją lub po prostu chcemy być świadomymi obywatelami, powinniśmy zaznajomić się przynajmniej z podstawowymi przepisami dotyczącymi postępowania administracyjnego.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są najważniejsze informacje związane z kpa?

Przepisy Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku z całą pewnością nie są znane każdemu. Jeżeli jednak w jakiś sposób jesteśmy powiązani z administracją lub po prostu chcemy być świadomymi obywatelami, powinniśmy zaznajomić się przynajmniej z podstawowymi przepisami dotyczącymi postępowania administracyjnego.

Stroną postępowania może być zarówno osoba prawna jak i osoba fizyczna, dlatego szkolenia deweloper oraz kpa szkolenie będą jak najbardziej przydatne. Najlepiej byłoby brać udział w kursach organizowanych przez dobrze wyedukowanego i należycie doświadczonego pracownika firmy szkoleniowej.

W dużych miastach oferta szkoleniowa jest bardzo atrakcyjna i bardzo bogata. Znajdziemy tam również mnóstwo szkoleń dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej, które prowadzone są na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

Należy również zaznaczyć, że stroną postępowania administracyjnego może być również jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, ale wyposażona w zdolność prawną. Niezmiernie ważne jest to, aby wiedzieć, w jakich okolicznościach postępowanie administracyjne można wznowić.

Można tego dokonać na przykład wtedy, gdy decyzja została wydana przez organ w wyniku przestępstwa. Nie da się również ukryć, że przesłanką do wznowienia postępowania może być również wydanie decyzji przez niewłaściwy organ lub zaistnienie nowych, istotnych okoliczności w sprawie.

Z całą pewnością dobrze byłoby również wiedzieć na jakich zasadach powinno opierać się postępowanie administracyjne. Organ administracji publicznej prowadzący postępowanie jest wyposażony we władztwo administracyjne i dlatego jest bardziej uprzywilejowany prawnie. Jeżeli chodzi zaś o stronę postępowania, którą jest osoba fizyczna albo osoba prawna, musi ona podlegać pewnej ochronie.

Organ musi więc przestrzegać zasady staranności oraz praworządności. Nie ulega również wątpliwości, że strona ma prawo do wniesienia odwołania od niezadowalającej ją decyzji. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że termin należy wnieść w odpowiednim terminie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.