Jakie są procedury zwrotu produktu leczniczego?

Praca w aptece wymaga od farmaceuty nie tylko szerokiej wiedzy na temat leków, ich składu oraz działania, ale również aspektów prawa farmaceutycznego. Jest to bardzo wymagający zawód, ponieważ każda osoba pracująca w aptece musi posiadać szeroką wiedzę.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są procedury zwrotu produktu leczniczego?

Praca w aptece wymaga od farmaceuty nie tylko szerokiej wiedzy na temat leków, ich składu oraz działania, ale również aspektów prawa farmaceutycznego. Jest to bardzo wymagający zawód, ponieważ każda osoba pracująca w aptece musi posiadać szeroką wiedzę, ale również być dobrze zorganizowany oraz skupiony, aby nie dokonać błędów jeśli chodzi o wydanie leku.

Jeśli jednak dojdzie do pomyłki i pacjent otrzyma inny produkt lecznicy niż tego oczekiwał mamy możliwość przyjęcia jego zwrotu dzięki czemu rozwiążemy cały zaistniały problem.

Jako farmaceuta należy wiedzieć, iż produkt leczniczy nie może zostać zwrócony przez pacjenta, w momencie gdy ten rozmyślił się i stwierdził, że jednak go nie potrzebuje. Możliwość zwrotu leku istnieje tylko wtedy, gdy otrzyma on błędny produkt lub zakupiony przez niego lek będzie posiadał błędy jakościowe. Reklamacja produktu leczniczego również jest możliwa jeśli nie możemy wykorzystać zakupionego przez nas leku ze względu na nieprawidłowości w opakowaniu, w którym znajduje się substancja.

Farmaceuta musi mieć świadomość tych wszystkich zasad, aby nie wykonać działania wbrew polskiemu prawu. Musi posiadać on również szkolenie z kosmetyki, ponieważ w aptece znaleźć możemy także produkty kosmetyczne. Osoba pracująca w aptece jest dla nas doradcą, dlatego musi znać dokładnie składy oraz działania dostępnych w ofercie produktów kosmetycznych, aby móc służyć dobrą radą klientom.

Widzimy zatem jak wymagającym zawodem jest praca farmaceuty. Nie każdy sprawdzi się w tym zawodzie, ponieważ nie jest to tylko kasowanie produktów i odbieranie zapłaty. Aptekarze często pełnią rolę lekarzy w momencie, gdy pacjent nie chce udać się do przychodni. To właśnie farmaceuta musi dobrze doradzić pacjentowi w sprawach poprawy jego stanu zdrowia, dlatego trzeba być bardzo uważnym.

Według nas właśnie z tego powodu powinniśmy szanować osoby, które pracują w aptekach, ponieważ posiadają one wiedzę o szerokim zakresie i zawsze chętnie pomagają nam, gdy mamy problemy zdrowotne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.