Jakie tematy porusza ustawa o prawie wodnym?

Nowelizacja prawa wodnego wywołała niemałe poruszenie. Choć zmieniana już wielokrotnie na przestrzeni ostatnich lat, ostatnie zmiany wprowadziły konsternację u niejednego przedsiębiorcy korzystającego z wód polskich.

zdjęcie - (the_title())


Jakie tematy porusza ustawa o prawie wodnym?

Nowelizacja prawa wodnego wywołała niemałe poruszenie. Choć zmieniana już wielokrotnie na przestrzeni ostatnich lat, ostatnie zmiany wprowadziły konsternację u niejednego przedsiębiorcy korzystającego z wód polskich.

Szkolenia prawo wodne przedstawiają te zmiany i jednocześnie uspokajają, że zmiany te nie dotykają absolutnie każdego, kto biznesowo wiąże swoją przyszłość z polskimi wodami.

Szkolenia te warto połączyć z innymi, dla przykładu - gospodarka wodno ściekowa szkolenie pomaga połączyć tematykę związaną ze zmianami przez nowelizację w terminologii oraz uzupełnia infomacje zmienione w prawie wodnym dotyczące warunków uzyskiwania postanowień i decyzji administracyjnych związanych z eksploatowaniem wód.

Ochrona środowiska szkolenie z kolei pomoże uświadomić niejednego rolnika o przepisach, które zabraniają emisji azotanów do wód polskich w celu ochrony środowiska i zaprzestaniu wprowadzania nieodwracalnych zmian do ekosystemów.

Gospodarka odpadami szkolenia informują, co zmienia się dla wszystkich firm w sprawie ochrony środowiska i poniekąd jest to związane z prawem wodnym i jego nowelizacją - każdego dotyczyć będzie obowiązek segregowania i sortowania śmieci, cena wywozu ulega zmianie i jest regulowana prawnie, a ponadto zmienić się może sposób rejestracji zarządzania odpadami.

Dla prawa wodnego zmienia się też tyle, że organy Wód Polskich zwiększyły swoje kompetencje, a sposoby finansowania i warunki pewnych inwestycji również uległy zmianie. Ponadto, ważnym jest też to, że postępowanie administracyjne oraz wydawanie decyzji i postanowień administracyjnych również ulega zmianie - warunki te mogą dotknąć część przedsiębiorców lub mieć wpływ na pewne plany inwestycyjne.

Jak widać, warsztaty w opisanych powyżej dziedzinach mogą rzeczywiście mieć znaczenie dla biznesu i są niezwykle ważne w pewnych branżach ze względu na ograniczenia przepisowe, nowe zakazy i nakazy, których nieprzestrzeganie będzie miało poważne konsekwencje. Warsztaty prowadzone są w luźnej ale treściwej formie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.