Jakie tematy poruszane są na szkoleniach z farmacji?

Farmacja to obecnie bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina zarazem wiedzy i przemysłu. Dlatego też szczególnie często organizowane są szkolenia z zakresu farmacji – po to dokładniej, aby sprostać rosnącym wymaganiom i standardom.

zdjęcie - (the_title())


Jakie tematy poruszane są na szkoleniach z farmacji?

Farmacja to obecnie bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina zarazem wiedzy i przemysłu. Dlatego też szczególnie często organizowane są szkolenia z zakresu farmacji - po to dokładniej, aby sprostać rosnącym wymaganiom i standardom. Jakie dokładniej tematy poruszane są na szkoleniach farmaceutycznych?

Szkolenia mikrobiologia i bezpieczeństwo biologiczne

Przede wszystkim są to szkolenia z mikrobiologii, a konkretniej nieraz jej aspektu bezpieczeństwa.

Trzeba bowiem być świadomym - zarówno jako konsument, przyszły pracownik koncernu farmaceutycznego, kierownik tegoż czy też farmaceuta, że obecnie badania prowadzone są z użyciem nie tylko różnych szkodliwych czy niebezpiecznych substancji, lecz także właśnie z organizmów mikrobiologicznych.

Oznacza to, że zajmując się farmacją, należy mieć wiedzę, jak utylizować takie odpadki oraz jakie obowiązują normy i przepisy dotyczące pracy z nimi.

Test ochrony przeciwdrobnoustrojowej - ważny egzamin produktu

Bezpośrednio z zagrożeniem mikrobiologicznym wiąże się właśnie test ochrony przeciwdrobnoustrojowej, inaczej nazywany testem konserwacji. O co tu dokładniej chodzi? Otóż trzeba dokładnie przebadać dany produkt leczniczy czy kosmetyk nie tylko pod kątem bezpieczeństwa konsumenta czy środowiska, lecz również tego, czy nie dojdzie tam do niekontrolowanego namnażania się organizmów. I to właśnie bada ten test.

Nadzór nad systemem wodnym - szkolenia

W każdym zakładzie, laboratorium czy też fabryce musi być osoba lub osoby, które posiadają pełne uprawnienia do tego, aby prowadzić nadzór nad systemem wodnym. Chodzi tu przede wszystkim o to, czy woda, jakiej używamy w laboratoriach lub fabrykach nie jest zanieczyszczona oraz czy my produkując wyroby farmaceutyczne nie wpływamy negatywnie na stan wody.

Konieczna tutaj jest przede wszystkim właśnie znajomość różnych technik badania wody, substancji szkodzących, możliwych interakcji i wielu innych zagadnień z pogranicza chemii, biologii czy mikrobiologii albo nawet i medycyny, W tym pomaga to szkolenie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.