Jakie terminy związane z kpa warto znać?

Z całą pewnością Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku – Kodeks postępowania administracyjnego jest najważniejszym aktem prawnym w Polsce regulującym kwestie związane z postępowaniem administracyjnym.

zdjęcie - (the_title())


Jakie terminy związane z kpa warto znać?

Z całą pewnością Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego jest najważniejszym aktem prawnym w Polsce regulującym kwestie związane z postępowaniem administracyjnym.

Z całą pewnością każdy, zarówno organ jak i strona postępowania administracyjnego powinni znać podstawowe pojęcia związane z owym postępowaniem. Nie ulega wątpliwości, że każdy powinien wiedzieć jakie jest pojęcie strony postępowania administracyjnego.

Zgodnie z przepisami wyżej wspomnianej Ustawy, stroną postępowania jest każdy, czyjego interesu prawnego dotyczy postępowanie. Stroną może być zarówno osoba fizyczna, jak i osoba prawna, a także jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, a wyposażona w zdolność prawną.

Na pewno trzeba zaznaczyć, że postępowanie administracyjne opiera się na zasadach, do których przestrzegania zobligowany jest przede wszystkim organ. Strona postępowania jest bowiem podmiotem mniej uprzywilejowanym, nie wyposażonym we władztwo administracyjne. Dlatego też podlega ona mniej rygorystycznym wymaganiom niż organ.

Z całą pewnością organ zobowiązany jest do przestrzegania zasad takich jak: zasada dwuinstancyjności, zasada praworządności czy zasada uczciwości. Nie ulega wątpliwości, że bardzo pomocne w zrozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego mogą okazać się różnego rodzaju szkolenia oraz kursy.

Szczególnie godne polecenia są kpa szkolenie oraz szkolenia deweloper. Nie ulega bowiem wątpliwości, że deweloper również może stać się stroną postępowania administracyjnego. Nie ulega wątpliwości, że wszystkie szkolenia i kursy, aby były skuteczne, powinny zostać poprowadzone przez należycie wykwalifikowanego i odpowiednio doświadczonego szkoleniowca.

Najciekawsze oferty szkoleniowe znajdziemy rzecz jasna w dużych, prężnie rozwijających się miastach. Na pewno warto przyjrzeć się szkoleniom dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Szkolenia te są bowiem prowadzone przez wykwalfikowanych szkoleniowców na wysokim poziomie merytorycznym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.