Jakie zapisy prawa farmaceutycznego warto znać?

Dla każdego producenta najważniejszym priorytetem powinno być wytwarzanie wysokiej jakości oraz w pełni bezpiecznych leków. W tym celu powinien on znać dogłębnie prawo farmaceutyczne, a dokumentacja GMP powinna być rygorystycznie przestrzegana.

zdjęcie - (the_title())


Jakie zapisy prawa farmaceutycznego warto znać?

Dla każdego producenta najważniejszym priorytetem powinno być wytwarzanie wysokiej jakości oraz w pełni bezpiecznych leków. W tym celu powinien on znać dogłębnie prawo farmaceutyczne, a dokumentacja GMP powinna być rygorystycznie przestrzegana.

Dobra Praktyka Produkcyjna GMP – procedury które warto znać.

Pierwszym krokiem warunkującym spełnienie wszystkich wymogów prawa farmaceutycznego jest przygotowanie wyczerpującej dokumentacji GMP, która to musi nie tylko potwierdzać powtarzalność materiałów stosowanych podczas produkcji, lecz także w jasny sposób weryfikować proces ich wytwarzania.

Dobra Praktyka Produkcyjna (GMP) to zbiór procedur produkcyjnych, które to nastawione są na higienę produkcji oraz zapobieganie wytwarzaniu takich produktów farmaceutycznych, które to nie spełniają wymagań jakościowych.

Znajomość zasad GMP jest niezwykle ważna nie tylko w przemyśle farmaceutycznym lecz także w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. W tych dziedzinach system GMP ma charakter obowiązkowy. Stanowi on wówczas zbiór obowiązkowych przepisów, które to wyznaczają standardy, które to muszą być przestrzegane podczas wytwarzania poszczególnych produktów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

Dokumentacja GMP wskazuje w jaki sposób powinny wyglądać pomieszczenia, w których produkowane są poszczególne produkty farmaceutyczne. Ponadto procedury te mówią, w jaki sposób powinny przebiegać kontrole oraz pakowanie i magazynowanie leków.

Znajomość prawa farmaceutycznego, a uczestnictwo w szkoleniach

W celu zapoznania się z prawem farmaceutycznym warto wziąć udział w szkoleniu poświęconym tej tematyce. Celem warsztatów jest omówienie zasad prawidłowego przygotowania oraz nadzorowania dokumentacji zgodnie z Dobrą Praktyką Dokumentowania. Powinna ona być zawsze zgodna z dokumentacją złożoną podczas ubiegania się o pozwolenie na dopuszczenie do obrotu poszczególnych produktów farmaceutycznym.

Szkolenia te są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń poszczególnych uczestników oraz dyskusji w zakresie poruszanej tematyki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.