Jakie zasady obowiązują w zgłoszeniu intrastat?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkie działania, które podejmujemy w związku z prowadzeniem firmy muszą być odpowiednio opisane i udokumentowane. Dzięki temu mamy dowody na zawarcie umowy i możemy mieć pewność, że zobowiązania obu stron zostaną wypełnione.

zdjęcie - (the_title())


Jakie zasady obowiązują w zgłoszeniu intrastat?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkie działania, które podejmujemy w związku z prowadzeniem firmy muszą być odpowiednio opisane i udokumentowane. Dzięki temu mamy dowody na zawarcie umowy i możemy mieć pewność, że zobowiązania obu stron zostaną wypełnione.

Istnieje dodatkowy powód prowadzenia dokumentacji: bowiem rząd zdecydował się na prowadzenie statystyk towarów przewożonych przez granicę w celu oceny ilości i rodzaju towarów przepływających przez rynek zagraniczny.

Umiejętność prowadzenia takiej dokumentacji może dać nam szkolenia intrastat 2016, w trakcie którego osoby doświadczone na tym polu podzielą się z nami swoją wiedzę. Przedstawią nam oni teorię oraz problemy z którymi możemy się spotkać w trakcie wykonywanych prac.

W trakcie szkolenia będziemy mogli również przećwiczyć w praktyce zdobytą wiedzę teoretyczną. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowe wypełnienie papierów może wiązać się z nałożeniem na nasz biznes dodatkowych kar pieniężnych. Warto zatem zdobyć niezbędną wiedzę, aby uniknąć takich konsekwencji.

W związku z prowadzeniem działalności na arenie międzynarodowej warto skorzystać także z innych kursów takich jak szkolenie incoterms oraz szkolenie ADR 2019, które podpowiedzą nam w jaki sposób zgodnie z zasadami panującymi w Unii Europejskiej prowadzić współpracę z zagranicznymi kontrahentami.

Jest to bardzo ważne, ponieważ coraz częściej Polskie firmy prowadzą działalność za granicą kraju. Wiąże się z to większym rozwojem oraz zyskami, które mają wpływ na końcowy sukces.

Aby móc naprawdę rozwijać swoją firmę trzeba zacząć od poszerzania własnej wiedzy, które umożliwi wykonywanie wszystkich zadań zgodnie z obowiązującymi prawami. Klienci bowiem będą chcieli korzystać z usług tylko i wyłącznie firm uczciwych, które przywiązują ogromną wagę do wykonywania wszystkich procedur zgodnie z prawem.

Jeśli zatem chcesz, aby twoja firma odniosła sukces międzynarodowy to powinieneś zdecydować się na poszerzenie własnej wiedzy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.