Jakie zmiany czekają nas w kpa?

Kodeks postępowania administracyjnego, to niezwykle ważny akt prawny. Dzięki niemu dokładnie wiadomo jak przeprowadzać sprawy na drodze postępowania administracyjnego. Takie postępowanie może toczyć się przed organami administracji publicznej.

zdjęcie - (the_title())

 

Jakie zmiany czekają nas w kpa?

Kodeks postępowania administracyjnego, to niezwykle ważny akt prawny. Dzięki niemu dokładnie wiadomo jak przeprowadzać sprawy na drodze postępowania administracyjnego. Takie postępowanie może toczyć się przed organami administracji publicznej.

Sprawy mogą być wszczynane z urzędu lub też na wniosek strony. Warto pamiętać, że stroną w takim postępowaniu przed organami administracji publicznej może zostać każdy - zarówno osoba prywatna jak i osoba prawna.

W trosce o własny interes dobrze jest poznać szczegółowe zapisy zawarte w Kodeksie postępowania administracyjnego. Ciekawym pomysłem na rozwój kompetencji może okazać się kpa szkolenie.

Podstawowe informacje na temat Kodeksu postępowania administracyjnego

Kodeks postępowania administracyjnego to zbiór przepisów prawnych dotyczących właściwości oraz szczegółowego przebiegu postępowań administracyjnych toczących się przed organami administracji publicznej.

Akt prawny, który obowiązuje w tym momencie został uchwalony blisko sześćdziesiąt lat temu. KPA wszedł w życie 1 stycznia 1961 roku. Od tego czasu był jednak wielokrotnie zmieniany. Niektóre przepisy były nowelizowane tylko w części, niektóre trzeba było całkowicie usunąć, inne dodać. Dzięki takim zabiegom przepisy prawne zawarte w Kodeksie postępowania administracyjnego są aktualne i dostosowane do rzeczywistości.

Kolejne nowelizacje Kodeksu postępowania administracyjnego

Ostatnia nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego odbyła się 4 maja 2019 roku. Jednak już słychać zapowiedzi polityków iż nie była to ostatnia zmiana w najbliższym czasie.

Zmiany mogą dotyczyć przynajmniej kilku kwestii. Nie ma co ukrywać, język jakim jest napisany kodeks nie należy do najprostszych i wiele osób go zwyczajnie nie rozumie. Nie ma jednak się czym zrażać.

Każdy, kto chce poznać zawiłe procedury administracyjne powinien wybrać się na odpowiednie szkolenie. Szkolenie użytkowanie wieczyste to też ciekawa sprawa, zwłaszcza dla osób, które z tą tematyką spotykają się w swoim codziennym życiu zawodowym.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.