Jakie zmiany mają wejść w prawie pracy?

Prawo pracy obowiązujące na terenie Polski składa się z kilku aktów prawnych regulujących poszczególne kwestie zatrudnienia. Najważniejszym aktem prawnym w tej tematyce jest Kodeks pracy, choć istnieje również szereg ustaw, jak na przykład ustawa o urlopach.

Gamma - Jakie zmiany mają wejść w prawie pracy?


Jakie zmiany mają wejść w prawie pracy?

Prawo pracy obowiązujące na terenie Polski składa się z kilku aktów prawnych regulujących poszczególne kwestie zatrudnienia. Najważniejszym aktem prawnym w tej tematyce jest Kodeks pracy, choć istnieje również szereg ustaw, jak na przykład ustawa o urlopach.

Większość aktów prawnych została uchwalona dosyć dawno i aby nadążyć za koniecznymi zmianami muszą być one nowelizowane. Przepisy zmieniają się niemal każdego roku. Również w najbliższym czasie czekają nas istotne zmiany w prawie pracy.

Jak być na bieżąco?

Każdy kto chce być na bieżąco z wprowadzanymi zmianami w zakresie prawa pracy i pragnie dobrze znać aktualny stan prawny powinien się zapisać na kodeks pracy szkolenia. Tematyka poruszana na zajęciach jest bardzo szeroka jednak wyczerpuje najnowsze zmiany prawne. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, a jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości co do przerabianego materiału, to zawsze można zapytać osobę prowadzącą szkolenie.

Taka forma zdobywania wiedzy jest o wiele bardziej wydajna niż samodzielne śledzenie przepisów, zwłaszcza że większość aktów prawnych napisana jest w taki sposób, że czasem trudno jest jednoznacznie zrozumieć ich treść. Szkolenia z prawa pracy to dobra propozycja nie tylko dla kadrowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Jakie zmiany w przepisach prawa pracy mają zostać wprowadzone w najbliższym czasie?

O zmianach w prawie pracy mówi się co jakiś czas. Również obecnie chodzą słuchy, że przepisy te mają ulec nowelizacji. Jakie będą najważniejsze zmiany? Ustawodawca szykuje się do wprowadzenia zmian chociażby w opodatkowaniu umów cywilnoprawnych. Do tej pory jedynie umowy zlecenie są objęte obowiązkowym ubezpieczeniem.

Całkiem prawdopodobne jest, że po nowym roku również umowy o dzieło mogą wymagać odprowadzania składek na ubezpieczenie. Kolejna ważna kwestia dotyczy handlu w niedzielę. W tym momencie, obowiązuje możliwość otwierania sklepów tylko w jedną, ostatnią niedzielę miesiące. Od stycznia ma zostać wprowadzony całkowity zakaz handlu w niedzielę, co oznacza że wszystkie niedziele będą wolne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.