Katastrofa budowlana

Katastrofa budowlana ma charakter zdarzenia niezamierzonego, nagłego, powodującego gwałtowne zniszczenie danego obiektu którego dotyka. w takich sytuacjach najczęściej uszkodzone zostają elementy konstrukcyjne rusztowań, elementy pochodzące z urządzeń formujących, ścianki szczelne czy też obudowy wykopu.

Gamma - Katastrofa budowlana

Katastrofa budowlana


Przyczyn katastrof budowlanych jest wiele, przyjęto jednak pewien ich umowny podział na przyczyny:

  • błędy powstałe już na etapie projektowania (zły model konstrukcji, niewłaściwie dobrana nośność budynku, niska rysoodporność, wady w projekcie połączeń, niewłaściwa wentylacja itp.)
  • błędy popełnione przez ekipę budowlaną w czasie wykonywania projektu (niezgodność z dokumentacją techniczną, bardzo niska jakość użytych materiałów, zła technika wykonania poszczególnych elementów, brak dokładności w wykonywaniu prac itp.)
  • złe warunki eksploatacji (zbyt duże obciążania, samowolne przeróbki niezgodne z planem budowlanym itp.)
  • przypadki losowe takie jak wybuchy, pożary, wstrząsy sejsmiczne, huragany, osuwiska, powodzie.

Dużym zagrożeniem mogącym doprowadzić do dość groźnej katastrofy budowlanej są wszelkie wadliwie instalacje czy sieci.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia budownictwo i nieruchomości. Profesjonalni trenerzy. Nowe tematy. Służebność przesyłu, Wycena nieruchomości, Prawo budowlane, Zaszłości inwestycyjne. Zobacz:

Dlatego bardzo istotną kwestią jest ich regularne sprawdzanie i przeprowadzanie wszelkich niezbędnych napraw przez specjalistę, który doskonale zna się na tym co robi, takich napraw dla bezpieczeństwa swojego, mieszkańców budynku i samego budynku jeśli się w tym nie specjalizujemy lepiej nie wykonywać.

Do przyczyn powstawania katastrof budowlanych zaliczyć można także:

  • wadliwa instalacje elektryczna mogąca doprowadzić do pożaru czy inicjacji zapalenia się materiałów
  • wadliwa instalacja wodociągowa niesie zagrożenie utopienia się ofiar katastrofy lub utratę stabilności niektórych elementów rumowiska.
  • wadliwa instalacja ciepłownicza niebezpieczna bywa szczególnie w okresach grzewczych
  • wadliwa instalacja gazowa niesie za sobą najwięcej niebezpieczeństw bezpośrednio zagrażających zdrowiu i życiu ludzkiemu, dlatego od lat bardzo duży nacisk kładzie się na uświadamianie społeczeństwa by takie instalacje regularnie kontrolowano.
Obrót towarowy z zagranicą, Łańcuch dostaw - praktyka polskich i zagranicznych firm. Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu. Zobacz nasze szkolenia z zakresu transportu i logistyki!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.