Kiedy znajomość pakietu office jest konieczna?

Niezależnie od tego, czy pracownik zatrudniony jest w dużej czy w małej firmie, to istnieje pewien kanon programów komputerowych, które po prostu trzeba znać, bo bez nich sprawne wykonywanie obowiązków zawodowych staje się po prostu niemożliwe.

zdjęcie - (the_title())


Kiedy znajomość pakietu office jest konieczna?

Niezależnie od tego, czy pracownik zatrudniony jest w dużej czy w małej firmie, to istnieje pewien kanon programów komputerowych, które po prostu trzeba znać, bo bez nich sprawne wykonywanie obowiązków zawodowych staje się po prostu niemożliwe.

Wśród wymaganych programów, bez znajomości których nie ma co liczyć na żadne dobre stanowisko znajduje się pakiet Office. Jest to pakiet programów biurowych. Pierwszy kontakt z tym pakietem mają uczniowie i to już w szkole podstawowej.

Wykorzystywany jest także w wielu domach do celów zupełnie prywatnych. Jednak dopiero w życiu zawodowym można poznać ogrom możliwości jakie on na prawdę daje.

Co wchodzi w skład pakietu Office

Jak łatwo jest się domyślić, nie jest to jeden program lecz cały zbiór programów. Przy rekrutacji na wiele stanowisk wymagana jest najczęściej biegła znajomość dwóch z nich, a mianowicie edytora tekstowego oraz arkusza kalkulacyjnego.

Programy te wykorzystywane są w pracy codziennie. Nie wystarczy w dokumentach rekrutacyjnych wpisać, że się zna dobrze obsługę tych programów, tylko faktycznie trzeba wykazywać się biegłością w tym zakresie, bo wszystkie braki wyjdą bardzo szybko na wierzch.

Oprócz edytora tekstu czy arkuszy kalkulacyjnych, pakiet Office to także program do obsługi poczty internetowej, czy program do tworzenia prezentacji. Przykładowo, Excel w HR wykorzystywany jest o wiele częściej niż Power Point. Każdy, kto chce robić karierę w kadrach powinien zdecydować się na szkolenie tabele przestawne.

Czy można korzystać z darmowych programów?

Jeżeli chodzi o warunki domowe, to spokojnie pakiet Office można zastąpić darmowymi zamiennikami. Jednak w warunkach firmowych jest to nieopłacalne i to z kilku względów. Po pierwsze, zdecydowana większość szkoleń dla pracowników z obsługi programów biurowych opiera się właśnie na pakiecie Office, a po drugie, pakiet ten posiada o wiele szersze możliwości niż darmowe zamienniki. Jego koszt jest nieporównywalny z korzyściami jakie płyną z jego stosowania.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.