Komu przyda się znajomość kpa?

Nie da się ukryć, że Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku jest najważniejszą Ustawą w Polsce regulującą kwestie związane z postępowaniem administracyjnym. Na uwagę zasługuje fakt, że przepisy tejże Ustawy powinien znać nie tylko pracownik administracji publicznej, ale również zwykły obywatel.

zdjęcie - (the_title())


Komu przyda się znajomość kpa?

Nie da się ukryć, że Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku jest najważniejszą Ustawą w Polsce regulującą kwestie związane z postępowaniem administracyjnym. Na uwagę zasługuje fakt, że przepisy tejże Ustawy powinien znać nie tylko pracownik administracji publicznej, ale również zwykły obywatel.

Trzeba mieć bowiem na uwadze, że każdy, stroną postępowania może stać się każda osoba fizyczna. Osobą fizyczną jest zaś każdy od urodzenia aż do śmierci. Jeżeli zostaniemy stroną postępowania administracyjnego, istnieją dość spore szanse na to, że będziemy musieli podjąć odpowiednie działania.

Należeć może do nich na przykład dostarczenie jakiegoś pisma czy dokumentu w określonym czasie. Oczywiście każdej stronie postępowania przysługuje również prawo do ustalenia pełnomocnika.

Pełnomocnictwo pozwala stronie uniknąć osobistego stawiennictwa w siedzibie organu, gdzie prowadzone jest postępowanie administracyjne. Znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego niewątpliwie przyda się więc każdemu, co już zresztą zostało wspomniane powyżej.

Z całą pewnością pomocne mogą okazać się szkolenia i kursy różnego rodzaju. Kpa szkolenie czy szkolenie użytkowanie wieczyste to idealne pomysły dla wszystkich tych, którzy chcą lepiej zrozumieć przepisy prawne rządzące postępowaniem administracyjnym.

Każde szkolenie, bez względu na zakres tematyczny, powinno być poprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanego i należycie doświadczonego szkoleniowca. Należy nade wszystko unikać szkoleń prowadzonych przez osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji.

Aby uniknąć pomyłek, należy dokładnie przejrzeć strony internetowe poszczególnych firm szkoleniowych. Z całą pewnością dobrze byłoby również postarać się o to, aby wszystkie szkolenia, w których bierzemy udział były certyfikowane.

Jedynie certyfikat potwierdza nasz udział w szkoleniu, a może się to przydać w karierze zawodowej. Na pewno dobrze jest również brać udział w kursach i szkoleniach dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej, bo są one prowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.