Konosament, cargo i inne pojęcia z prawa morskiego w szkoleniach

Gospodarka magazynowa to niezwykle ważna część wielu firm. Wymaga ona odpowiedniego zarządzania, gdyż tylko wtedy magazyn pracuje bez problemów i bez zastrzeżeń. W celu przyswojenia wiedzy z tego zakresu dobrze jest skorzystać z wielu szkoleń, które wyjaśniają zasadę właściwej gospodarki magazynowej jak również pomagają nabyć wiedzę z zakresu prawa, regulującego prace magazynu.

zdjęcie - Konosament, cargo i inne pojęcia z prawa morskiego w szkoleniach
 
Gospodarka magazynowa to niezwykle ważna część wielu firm. Wymaga ona odpowiedniego zarządzania, gdyż tylko wtedy magazyn pracuje bez problemów i bez zastrzeżeń. W celu przyswojenia wiedzy z tego zakresu dobrze jest skorzystać z wielu szkoleń, które wyjaśniają zasadę właściwej gospodarki magazynowej jak również pomagają nabyć wiedzę z zakresu prawa, regulującego prace magazynu.
 
Zakres szkolenia z gospodarki magazynowej jest stosunkowo szeroki, nie dziwi więc to, iż zazwyczaj są one podzielone na odpowiedni bloki tematyczne, dzięki czemu o wiele lepiej można przekazać kursantom niezbędne informacje. Na początku dowiadują się oni czym jest gospodarka magazynowa, czyli poznają definicje tego pojęcia jak również to, dlaczego odpowiednie gospodarowanie magazynem jest tak istotne dla działania całej firmy. Uczestnicy kursów zapoznają się także z najczęściej stosowanymi modelami gospodarki magazynowej jak również tym, kiedy są stosowane i jakie są przesłanki ku temu, aby wybrać konkretny model.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu transport morski konosament. Wyjaśnimy specyficznych pojęć występujących wyłącznie w transporcie morskim (między innymi: rola i odpowiedzialność osoby określonej mianem „shipper”). Omówimy temat obiegu dokumentów oraz rolę konosamentu (Bill of lading).

Poznaj inne nasze szkolenia w kategoriach:

Ważnym blokiem tematycznym jest także ten, który wprowadza pojęcia takie jak centra logistyczne czy magazyn główny. Pełnią one bowiem w gospodarce magazynowej dość istotną rolę i jej właściwe poznanie jest bardzo ważne.

Oczywiście obecnie magazyn to także niezbędna dokumentacja jak również korzystanie z nowoczesnych rozwiązań, takich jak przykładowo kody kreskowe. Obie te kwestie są na tyle ważne, że na wielu szkoleniach stanowią oddzielne tematy. Dokumentacja magazynowa bowiem bardzo często związana jest z wybranym sposobem gospodarki magazynowej.
 
Często związana jest ona także właśnie z nowoczesnymi technologiami, które w danym magazynie są wykorzystywane. Szkolenia obejmują także wprowadzenie do właściwego obiegu towarów w magazynie, aby cały proces był jak najbardziej sprawny i przede wszystkim nie powodował opóźnień ani też strat dla firmy.

Tutaj ważne jest także szacowanie kosztów, które można wykonywać przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi, dzięki czemu bez trudu można je dość dobrze określić.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.