Kto dba o bezpieczeństwo kosmetyków?

Jakie powinny być kosmetyki? Oczywiście muszą one w pełni spełniać swoją funkcję, służyć swoim celom, dla których de facto je tworzymy. Jednak jeszcze ważniejsza jest w zasadzie jedna rzecz, a mianowicie takie kosmetyki w żadnym wypadku nie mogą być niebezpieczne.

zdjęcie - (the_title())


Kto dba o bezpieczeństwo kosmetyków?

Jakie powinny być kosmetyki? Oczywiście muszą one w pełni spełniać swoją funkcję, służyć swoim celom, dla których de facto je tworzymy. Jednak jeszcze ważniejsza jest w zasadzie jedna rzecz, a mianowicie takie kosmetyki w żadnym wypadku nie mogą być niebezpieczne. Jak zapewnić bezpieczeństwo kosmetyków? Kto w firmie czy w laboratorium powinien o to zadbać?

Początkowy etap - wytwarzanie kosmetyków

Zacznijmy jednak od samego początku. Zasadniczo bowiem nie możemy się skupiać tylko i wyłącznie na tym, że kosmetyki powinny być przebadane pod kątem bezpieczeństwa już po ich wytworzeniu.

Przede wszystkim bowiem trzeba się skupić na tym, że kosmetyki od początku mają być tak produkowane i wytwarzane, aby były w pełni bezpieczne dla otaczającego środowiska oraz oczywiście dla ludzi. Zaplanowanie badań nad nowym kosmetykiem musi być zatem bardzo istotnym elementem pracy nad nim.

Dział Kontroli Jakości

Po tej krótkiej dygresji należy jednak wrócić do meritum, a mianowicie do tego, że szczególnie istotne jest to, kto w zasadzie zarządza bezpieczeństwem danego kosmetyku. Otóż jest to Dział Kontroli Jakości.

Stanowią go wybrani specjalnie przez kierownika pracowni pracownicy, których zadaniem jest przeprowadzanie analizy produkowanych kosmetyków. Warto w tym momencie podkreślić, że standardowo nie każdy test przeznaczony jest do każdego kosmetyku.

Najczęściej jednostkowo przeprowadzane są pewne tańsze testy - co nie oznacza wcale, że mniej skuteczne. Zaś do wybranych próbek z danej partii dodatkowo dokładane są nieco dokładniejsze testy.

Testy używane w farmacji i produkcji kosmetyków

Co zaś dokładniej jest w zasadzie używane? Otóż przede wszystkim jest to spektroskopia bliskiej podczerwieni oraz ocena bezpieczeństwa kosmetyków - test ochrony przeciwdrobnoustrojowej. Pierwsza z nich to dość nowatorska metoda dopiero wkraczająca w pełnej krasie na rynek zdrowia. Drugi zaś test nazywany jest potocznie testem konserwacji i ma na celu zbadanie, czy na pewno w kosmetyku nie dojdzie do niekontrolowanego namnażania się drobnoustrojów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.