Logistyka i dostawy – szkolenie

Magazynowanie (mowa tu o samym procesie przechowywania różnego rodzaju materiałów) to ważny element zapewnienia dobrego przepływu materiałów w naszym przedsiębiorstwie. Oczywiście są różne formy magazynowania, dzięki czemu można dostosować je odpowiednio do naszych potrzeb, stąd nie trudno jest zauważyć, że jest to bardzo elastyczna dziedzina logistyki, która tylko prosi o to by ją wykorzystać. Podstawą jest tylko wiedzieć jak zrobić to dobrze, by nie ponosić kosztów. 

   
  Magazynowanie (mowa tu o samym procesie przechowywania różnego rodzaju materiałów) to ważny element zapewnienia dobrego przepływu materiałów w naszym przedsiębiorstwie. Oczywiście są różne formy magazynowania, dzięki czemu można dostosować je odpowiednio do naszych potrzeb, stąd nie trudno jest zauważyć, że jest to bardzo elastyczna dziedzina logistyki, która tylko prosi o to by ją wykorzystać.

  Podstawą jest tylko wiedzieć jak zrobić to dobrze, by nie ponosić kosztów. Zadaniem magazynów, jest przechowywanie towarów, które później mają być dostarczone na produkcję lub do klienta. Możemy m. in. zastosować działania związane z gromadzenie pewnej partii materiałów, a następnie jej grupowym transportowaniu, lub też poddaniu się technice just in time, opierającej się na regularnych, jak i odpowiednich pod kątem ilości produktów prosto na linie produkcyjną.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Łańcuch dostaw budowanie, zarządzanie, pomiar - praktyka firm polskich i zagranicznych. Zapraszamy na praktyczne szkolenie ŁAŃCUCH DOSTAW

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  To która drogę wybierzemy zależy już w pełni od nas samych, jednakże nie możemy zapominać, że w obu przypadkach bardzo ważny jest aspekt dostawy. Jeśli będzie funkcjonowała dostawa, to automatycznie przełoży się to na zakłócenie pracy przedsiębiorstwa ( i nie będzie miało to znaczenia, czy stosujemy technikę just in time, czy też jakąkolwiek inną).

  Stąd kluczowe jest aby osoba, która zajmuje (odpowiada za) dostawy była odpowiednio wykwalifikowana i posiadała odpowiednie doświadczenie. Pojawia się więc problem, skąd znaleźć takich pracowników? Oczywiście można przeszukiwać rynek, lecz istnieje też inna prostsza droga.

  Można wyszkolić posiadanych pracowników, kierując ich na specjalistyczne kursy, które z reguły kończą się sprawdzeniem zdobytych przez nich wiedzy. Dzięki czemu będziemy pewni ich umiejętności, a z drugiej strony oni sami poszerzą swoje kwalifikacje.

  Takie działania ponoszą za sobą odpowiedzialność w postaci kosztów (mowa tu o stronie pracodawcy) stąd należy bardzo rozważnie dobierać pracowników, tak by po szkoleniu nie odeszli z pracy pozostawiając nas z problemem i brakiem funduszy na dalsze szkolenie innych osób,

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.