Logistyka magazynowa

Dla osób nie mających większego doświadczenia w pracy na magazynie może on wydawać się miejscem, gdzie wszystkie zgromadzone towary są ulokowane w sposób nie do końca zrozumiały. Tymczasem tak zwana logistyka magazynowania stanowi poważną i ogromnie ważną dziedzinę całej działalności związanej z magazynowaniem. Trzeba mieć bowiem na uwadze to, że sprawny magazyn, z którego wszystkie towary trafiają tam gdzie powinny, w określonym czasie i warunkach to podstawa prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. 


  Dla osób nie mających większego doświadczenia w pracy na magazynie może on wydawać się miejscem, gdzie wszystkie zgromadzone towary są ulokowane w sposób nie do końca zrozumiały. Tymczasem tak zwana logistyka magazynowania stanowi poważną i ogromnie ważną dziedzinę całej działalności związanej z magazynowaniem.

  Trzeba mieć bowiem na uwadze to, że sprawny magazyn, z którego wszystkie towary trafiają tam gdzie powinny, w określonym czasie i warunkach to podstawa prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Tym samym nie ulega wątpliwości, że organizacja pracy w hali magazynowej ma ogromne znaczenie. Ponadto trzeba brać pod uwagę jeszcze inne czynniki, które mają wpływ na wydajność magazynu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zarządzanie magazynem - Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu

  Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez eksperta w dziedzinie zarządzania magazynem. Treści merytoryczne zostaną uzupełnione przykładami z praktyki biznesowej.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Nie jest żadną tajemnicą, że współczesne magazyny swoją pracę w dużym stopniu opierają na zintegrowanych systemach informatycznych, które wspierając zarządzającego magazynem pozwalają na jego skutecznie i efektywne wykorzystanie. Nie zmienia to jednak podstawowej kwestii, jaką jest właściwa logistyka magazynowa.

  Choć może być ona wspierana przez nowoczesną technikę, to ostatecznie najważniejsze decyzje będą podejmowane przez człowieka. Tym samym trzeba jasno wskazać, że podstawą skutecznej logistyki magazynowej będzie odpowiednie rozplanowanie miejsca składowania danego towaru, a następnie jego prawidłowego przyjęcia, rozładunku, ulokowania i przygotowania do wydania. Dopiero spięcie tego razem sprawia, że można mówić o dobrze działającym magazynie. Dlatego też przedsiębiorstwa prowadzące gospodarkę magazynową muszą korzystać w jak najszerszym zakresie z tego co daje szkolenie logistyka magazynowa.

  Jest to bowiem wiedza i umiejętność łącząca w sobie zarówno umiejętności praktyczne, jak i zdolności koncepcyjne i czysto teoretyczne. Dopiero złożenie tych dwóch elementów razem sprawia, że gospodarka magazynowa będzie przynosić spodziewane pozytywne efekty. Żaden pracodawca nie powinien zatem oszczędzać na szkoleniach, które w efekcie finalnym będą przynosić zysk dla całego przedsiębiorstwa.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.