Najm komercyjny szkolenie

Najm komercyjny jest to dość nietypowe określenie, z którym z pewnością nie raz się zetknęliśmy. Czym więc jest najem komercyjny, a także jak podpisywać umowę by na nic się nie naciągnąć? Sam najem komercyjny skierowany jest do rodzaju nieruchomości, która będzie oddana do użytku dla osób trzecich i nie będzie miała charakteru mieszkalnego.


Najm komercyjny jest to dość nietypowe określenie, z którym z pewnością nie raz się zetknęliśmy. Czym więc jest najm komercyjny, a także jak podpisywać umowę by na nic się nie naciągnąć? Sam najem komercyjny skierowany jest do rodzaju nieruchomości, która będzie oddana do użytku dla osób trzecich i nie będzie miała charakteru mieszkalnego.

W tej sytuacji, gdy wyróżniamy strony takiej umowy, mamy do czynienia z sytuacją w której co najmniej jedna osoba będzie osobą prawną lub fizyczną- prowadząca działalność gospodarcza.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Całokształt przepisów związanych z najmem i zarządzaniem nieruchomościami zawarty w szkoleniu manager ds.najmu i zarządzania nieruchomościami. Serdecznie zapraszamy.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Technicznie te umowy nie różnią się między sobą, lecz są zawierane pomiędzy różnymi osobami. Ważne jest to by pamiętać o zawarciu informacji na temat tego jakie strony (konkretnie) biorą udział w podpisywaniu umowy (czyli kogo będzie ona obowiązywała).

Ponadto jako, że takie umowy z reguły są podpisywane na okres znacznie przekraczający okres jednego roku, warto się upewnić czy osoba, która ją podpisuje ma prawa do danego lokalu, a także bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest sprawdzenie stanu nieruchomości i dokładne udokumentowanie wszystkiego.

Sam najem jest prowadzony w celach zarobkowych, w tym jednak przypadku należy podkreślić, że ważne dla najemcy nie jest zdobycie dochodu, a wypracowanie zysku, które będzie świadczyło o możliwości ponownej inwestycji w inne produkty. Oczywiście to nie są wszystkie elementy na jakie należy zwracać uwagę przy nieruchomościach komercyjnych.

Ze względu na to, ze w większości przypadku będzie chodziło o lokale, które znajdować się bedą w części znacznie większego kompleksu. Warto więc w takim przypadku dokładnie zapoznać się z sposobem opłacania opłat eksploatacyjnych, jak i samego czynszu, dzięki czemu nie będziemy mieli żadnych dodatkowym problemów.

Podsumowując można stwierdzić, że najm komercyjny ma duże znaczenie, zarówno dla klientów, jak i dla najemców. W swój sposób napędza on rynek, powodując że dochodzi do rozwoju całkiem nowym i niepsotykanych możliwości, co jest bardzo pożądane przez wiele różnych osób.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.