Najważniejsze informacje związane z transportem

Transport to obowiązkowa sprawa w praktycznie każdej firmie. W końcu po to, aby naprawdę zacząć się rozwijać musimy poszerzać swoją działalność, transportować produkty z magazynu czy z miejsca, gdzie są wyrabiane do wszystkich naszych sklepów.

zdjęcie - (the_title())


Najważniejsze informacje związane z transportem

Transport to obowiązkowa sprawa w praktycznie każdej firmie. W końcu po to, aby naprawdę zacząć się rozwijać musimy poszerzać swoją działalność, transportować produkty z magazynu czy z miejsca, gdzie są wyrabiane do wszystkich naszych sklepów.

Z czasem także w grę będzie wchodził także eksport towarów, także i poza granice Polski a nawet kontynentu. Wówczas na znaczeniu zaczyna zyskiwać transport morski. Czym on takim szczególnym się wyróżnia?

Transport morski towarów - charakterystyka

Przede wszystkim warto na wstępie powiedzieć, że w połączeniu z koleją, ten transport zdecydowanie jest najbardziej ekonomiczną opcją. Trzeba jednak umieć przewidywać i liczyć się z tym, że na pewno nie jest to najszybsza droga a ponadto istnieje pewne ryzyko utraty ładunku. Musimy być zatem pewni, że popyt na nasze usługi na pewno będzie stały w czasie. Transport morski wymaga także specjalnego przygotowania wszelkich towarów.

Spedycja transport morski - odpowiednie szkolenie

Mówiąc wprost - warto zainwestować w szkolenie z zakresu transportu morskiego oraz logistyki takiego przedsięwzięcia. Oczywiście bowiem wkroczą tu specjaliści z tego zakresu i oni pomogą przygotować ładunek na drogę, potem zaś zajmą się jego transportem na statek i magazynowaniem na statku. Niemniej jednak warto mieć wiedzę, jakie dokumenty trzeba przygotować dla poszczególnych towarów, jak je zapakować, na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z ubezpieczycielem itp.

Podatki w transporcie

Wiadomo - w każdym biznesie liczy się szczególnie to, czy potrafimy dobrze zarządzać pieniędzmi. W związku z tym musimy najpierw dość dobrze wiedzieć, ile możemy ich stracić, a konkretniej - ile wyniosą nas poszczególne podatki VAT czy akcyzowy i inne. Dlatego też warto zainwestować jeszcze w podatek akcyzowy szkolenie oraz kursy z zakresu VAT.

Standardowo bowiem nie ma VAT w przypadku drogi morskiej a akcyzę płaci importer, niemniej jednak są to bardzo ogólne zasady, od nich jest wiele wyjątków, a do tego trzeba przecież też wiedzieć, jakie są zasady przewożenia towarów akcyzowych w poszczególnych państwach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.