Niektóre zmiany wychodzą na lepsze, inne – na gorsze.

Można nad tym długo dyskutować, a odpowiedzi na pytania, czy obecna sytuacja prawna sprzyja prowadzonej przez nas firmie, możemy uzyskać podczas szkolenia prawa pracy.

28 czerwca 2017
zdjęcie - Niektóre zmiany wychodzą na lepsze, inne – na gorsze.

Zazwyczaj dla jednego okazują się bardziej korzystne, a dla drugiego mniej. Jak rzecz ma się w przypadku najnowszych zmian dotyczących prawa pracy, które weszły w życie 1 stycznia 2017 roku?

Czy wyszły one pracodawcom i pracownikom bokiem, a może okazały się przyjemną niespodzianką? W obliczu nowych zmian wielu zatrudniających nie do końca wie, gdzie one nastąpiły, czego dokładnie dotyczą oraz jaki jest ich nowy zakres obowiązków. Nic dziwnego – litera prawa nigdy nie była łatwa do zrozumienia. Na szczęście, organizowane są szkolenia prawa pracy, na których można dowiedzieć się nie tylko o najnowszych zmianach, jakie nastąpiły z punktu prawnego, ale jak można się do nich odnieść, jak obrócić je na własną korzyść i w jaki sposób powinniśmy wzorowo wykonywać swoje obowiązki. Podczas, kiedy niektórym pracodawcom tych obowiązków przybyło, innym ich ubyło.

Związane jest to przede wszystkim z nowym podziałem obowiązków ze względu na wielkość przedsiębiorstwa. Analizując większość przepisów można stwierdzić, że najwięcej pracy związanych z formalnościami czeka na tych, którzy zatrudniają w swojej firmie ponad 50 osób. Z kolei dużo mniej obowiązków niż dotychczas obowiązywać będzie przede wszystkim pracodawców w miejscach pracy, w których pracuje od 20 do 49 pracowników. Wiele przepisów staje się dla nich nieobowiązkowymi, na przykład wnioskowanie i zakładanie Zakładowego Funduszu Świadczeń Społecznych. W teorii pracodawcy średnich przedsiębiorstw mogą je zakładać, żeby kusić dodatkowymi korzyściami zwłaszcza przyszłych pracowników. Wcześniej świadczenia te były obowiązkowe w firmach zatrudniających już od 20 osób na pełnych etatach wzwyż.

Teraz już wiele przedsiębiorstw nie będzie musiało zapewniać socjalnych świadczeń na rzecz swoich pracowników, na co oczywiście niektórzy pracownicy, przyzwyczajeni do takich warunków pracy, bez dwóch zdań będą narzekać. Właśnie o tym, czy to Twoja firma powinna posiadać regulamin pracy albo fundusz świadczeń socjalnych i wiele innych – dowiesz się ze szkolenia prawa pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.