Nowe obowiązki pracodawców – co warto o nich wiedzieć?

Nie da się ukryć, że każdy z nas chciałby na pewno posiadać dobrze płatną pracę. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego jakie działania powinniśmy podjąć aby taką pracę odszukać. Na pewno wiele osób pamięta o zdobyciu odpowiedniego wykształcenia.

zdjęcie - (the_title())


Nowe obowiązki pracodawców - co warto o nich wiedzieć?

Nie da się ukryć, że każdy z nas chciałby na pewno posiadać dobrze płatną pracę. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego jakie działania powinniśmy podjąć aby taką pracę odszukać. Na pewno wiele osób pamięta o zdobyciu odpowiedniego wykształcenia.

Z całą jednak pewnością trzeba zdawać sobie sprawę z tego jak niesamowicie ważne jest to, aby na bieżąco się dokształcać. Rynek pracy stale się bowiem zmienia. Nie da się również ukryć, że coraz większa konkurencja na rynku pracy sprawia, że trzeba być naprawdę dobrym, aby być kuszącym dla potencjalnych pracodawców.

Na pewno pracodawcy doceniają pracowników z doświadczeniem zawodowym, ale nawet jeżeli go nie posiadamy, możemy zostać docenieni dzięki posiadanym certyfikatom i kursom. Na pewno każdemu pracownikowi przydadzą się szkolenia z prawa pracy.

Dzięki temu każdy, bez względu na to czym się zajmuje, będzie wiedzieć jakich obowiązków się od niego wymaga oraz jakie prawa mu przysługują. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że nie tylko na pracownikach ciążą obowiązki.

Obowiązki dotyczą również przełożonych oraz pracodawców. Z całą pewnością każdy pracodawca zobowiązany jest do wypłacania swoim pracownikom wynagrodzenia. Nie da się ukryć, że wszelkie kwestie związane z wypłatą wynagrodzenia regulują regulaminy wynagrodzenia i kodeks pracy, dlatego warto pomyśleć również o szkoleniu kodeks pracy.

Oczywiście nie można nie wspomnieć o umowie o pracę, którą pracodawca zawiera z każdym pracownikiem w sposób induwidualny. Nie da się ukryć, że zmieniające się przepisy prawne nakładają na pracodawców coraz to nowe obowiązki. Koniecznie trzeba pamiętać o tym jak niesamowicie ważne jest to, aby każdy pracodawca je znał.

Jeżeli nie wiemy jakie są nasze obowiązki dobrze byłoby udać się na szkolenie albo na kurs. Kursy i szkolenia dla pracodawców są prowadzone w każdym większym mieście. Ich tematyka jest bardzo różna, dlatego bez większych trudności każdy z nas powinien odszukać szkolenie dopasowane do swoich potrzeb. O czym należy jednak pamiętać? Przede wszystkim o tym, aby osoba prowadząca szkolenie była doświadczona.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.