Nowoczesna logistyka magazynowa – przykłady

Rozwój jaki towarzyszy obecnym czasom ma znaczny wpływ na wiele różnych dziedzin doprowadzając w nich do epokowych zmian. Nie inaczej jest w przypadku logistyki, w której to wręcz nowości napędzały coraz to lepsze jej wykorzystanie. Do czego więc zostały wykorzystane nowoczesne technologie? W wielu przypadkach nie musi być to związane z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, lecz samą dobra praktyką.

   
  Rozwój jaki towarzyszy obecnym czasom ma znaczny wpływ na wiele różnych dziedzin doprowadzając w nich do epokowych zmian. Nie inaczej jest w przypadku logistyki, w której to wręcz nowości napędzały coraz to lepsze jej wykorzystanie.

  Do czego więc zostały wykorzystane nowoczesne technologie? W wielu przypadkach nie musi być to związane z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, lecz samą dobra praktyką. Doskonałym tego przykładem jest wykorzystanie odpowiedniego gospodarowania powierzchni pionowych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zarządzanie magazynem - Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu

  Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez eksperta w dziedzinie zarządzania magazynem. Treści merytoryczne zostaną uzupełnione przykładami z praktyki biznesowej.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Wiele firm oferuje różne rozwiązania by móc je dobrze zagospodarować. Opiera się to w głównej mierze na doborze odpowiedni regałów, jak i systemu ich załadunku i rozładunku, który w niekłopotliwy sposób do tego doprowadzi.

  Z zasady na najwyższych półkach wiesza się (umieszcza się) najlżejsze produkty, tak by nie przeważyły swoim ciężarem. Ostatecznie jednak należy pamiętać, że najprostsze rozwiązania są najlepsze i tak tez jest w tym przypadku. Stąd obecnie stosuje się tzw. półki bezśrubowe, opierające się na tzw. klikach, dzięki czemu bardzo łatwo można dostosować je do wysokości jaka jest potrzebna.
   
  Nowoczesne magazynowanie, to oczywiście korzystanie z najnowszych technologii, jak np. odpowiednich urządzeń które w sposób autonomiczny dostarczają produkty na terenie magazynu. W większości mowa tutaj o systemach bezosobowych, które to zgodnie z założona trasa przemieszczają się po całym terenie magazynu.
   
  Nowoczesna logistyka magazynowa, to również odpodobnienie przemyślane budowanie magazynów, które to w sposób sensowny pozwoli na efektywne wykorzystanie magazynu. Oczywiście z zagadnieniem tym kojarzą się liczne szkolenia, która mają za zadanie przybliżyć nam wiedzę z tego zakresu.

  Są one z reguły w postaci kilkudniowych szkoleń, skierowanych na konkretną wiedzę, dlatego tez bardzo ważne jest w pierwszej kolejności posiadanie ogólnej wiedzy tego zakresu, a dopiero później poszerzanie jej o wybrane zagadnienia. Pozwoli to na ich efektywne wykorzystanie, które przełoży się na znaczne zyski.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.