Nowoczesne szkolenia dla firm transportowych

Firmy transportowe stanowią kluczowe rozwiązanie potrzeb przewozu towarów i produktów pomiędzy dwoma punktami. Transport jest kluczowy zarówno z punktu widzenia produkcji ( w szczególności jeśli firma uznaje politykę just in time), jak i ze względu na magazynowanie.

26 czerwca 2018
zdjęcie - Nowoczesne szkolenia dla firm transportowych
 
Firmy transportowe stanowią kluczowe rozwiązanie potrzeb przewozu towarów i produktów pomiędzy dwoma punktami. Transport jest kluczowy zarówno z punktu widzenia produkcji ( w szczególności jeśli firma uznaje politykę just in time), jak i ze względu na magazynowanie.

Tak naprawdę brak towaru na linii produkcyjnej wiąże się z brakiem produkcji, a to wywołuje koszta, które mogą doprowadzić do upadku działalności. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zgranie transportu do pozostałych elementów przedsiębiorstwa.
 
Ponadto należy zdać sobie sprawę z pewnej zależności. Otóż sam transport jest to czynność fizyczna, która opiera się właśnie na przetransportowaniu towarów między dwoma punktami, zaś całość jaka za to odpowiada to spedycja, na której czele stoi spedytor. Szukając więc szkoleń mających za zadanie przygotować nas do pracy w ogólnie pojętym transporcie, warto pamiętać o tej zależności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy warto inwestować w ubezpieczenie CARGO? Jakie są niuanse prawne umów spedycyjnych? Jak przebiega dochodzenie roszczeń z tytułu przewozu towarów?

Na te i inne pytania odpowie trener podczas szkolenia:

Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

Pojawia się teraz proste pytanie, czy w ogóle jest sens uczyć się czegoś o transporcie, przecież to tak naprawdę nie jest wielką filozofią? Otóż zgodnie z tym co wspomnianio wcześniej, sam transport może i nie wymaga wysokiej praktyki (oprócz doświadczenia kierowców), ale niezbędne jest odpowiednie zgranie poszczególnych elementów.

Mowa tutaj zarówno o aspektach zarządzania, jak i o aspektach prawnych, czyli np. odpowiednim wypełnianiu dokumentacji. Tym się już zajmuje spedytor, który musi wiedzieć jak wypełnić odpowiedni listy przewozowe, by nie być na tym stratnych, a także by odpowiednio wypełniać swoje zobowiązania.
 
Szukając więc szkoleń, które poszerzą naszą wiedzę z tego zakresu, warto wykorzystać wyszukiwarkę internetowa by móc uzyskać dostęp do zarówno stacjonarnych szkoleń, jak i ich odpowiedników online.

W efekcie będziemy mogli dostosować szkolenie do naszych indywidualnych potrzeb, dzięki czemu skupimy się tylko na tym co może nam się w praktyce przydać. Warto podkreślić, że takie kursy z reguły nie trwają zbyt długu (mowa tu o kilku- kilkunastu dniach), jak i kosztują do tysiąca złotych za osobę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.