Jak obliczyć akcyzę?

Szkolenie z zakresu obrotu towarem akcyzowym jest kierowane w szczególności do pracowników uczestniczących we wspomnianym obrocie, tak na terenie Unii Europejskiej, jak również poza jej granicami.

Gamma - Jak obliczyć akcyzę?

Jak obliczyć akcyzę?


Szkolenie przyda się głównie osobom zajmującym się księgowością, logistyką, jak i handlem zagranicznym. Wszystkie te działy mają ścisły związek z działalnością logistyczną przedsiębiorstwa.

W trakcie szkolenia są również przybliżane wszystkie zmiany i nowelizacje, które następują wraz ze zmianą przepisów obowiązujących.

W trakcie szkolenia uczestnicy mają możliwość zapoznania się ze zmianami, które powstają w obrocie wyrobami akcyzowymi. Poznają praktyczne prawo celne oraz wszystkie deregulacje i znoszone bariery biurokratyczne.

Mają również możliwość omówienia nowych zasad związanych z obrotem towarami tytoniowymi. Szkolenie obejmuje także praktyczną wiedzę z obszaru działania składów podatkowych oraz pokrewnych im instytucji.

Bardzo ważnym elementem całego kompleksowego kursu jest usystematyzowanie wskazanych informacji, również pod względem prowadzonych ewidencji, ksiąg rachunkowych, jak i obowiązujących protokołów zgodnie z przepisami akcyzowymi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obecnie obowiązujący porządek prawny dotyczący cen transferowych oraz przygotowanie do nadchodzących zmian w tym obszarze – zapraszamy na szkolenie NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Uczestników tego szkolenia interesuje również:Program szkoleniowy obejmuje wiadomości z zakresu nowego definiowania PPT, wszystkich czynności, które podlegają akcyzie, nowych obowiązków rejestracyjnych podmiotów, które pośredniczą w wymianie towarowej, kryteriów, które muszą spełnić te podmioty, jak i składania zabezpieczeń akcyzowych.

Dodatkowym elementem kursu jest zaprezentowanie wiedzy o zmianach podatkowania wyrobów węglowych, gazowych, jak i poboru akcyzy.

Uczestnicy kursu zaczerpną również wiedzy na temat rozliczenia wspomnianych wyrobów energetycznych oraz banderol.

Wspomniane banderole wiążą się z nowymi terminami zwrotu tych uszkodzonych oraz niewykorzystanych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie są obowiązki i prawa stron umowy przewozu? Jak powinien przebiegać prawidłowy proces reklamacji w oparciu o prawo międzynarodowe? Jak skutecznie odpierać nieuzasadnione roszczenia?

Szkolenie proces reklamacyjny i dochodzenie odszkodowań za utratę ładunku odpowie na powyższe pytania oraz pozwoli pogłębić i uaktualnić wiedzę na temat reklamacji szkód w międzynarodowym prawie przewozowym.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również następującymi obszarami szkoleniowymi:Na szkoleniu zostaną przybliżone również kwestie ich opodatkowania.

Uczestnicy będą mieli także okazję zapoznania się z nowymi obowiązkami ewidencyjnymi. Całe szkolenie ułatwi i uefektywni pracę przedsiębiorstwa, które zajmuje się obrotem towarów akcyzowych.

Chcesz rozwinąć swoją wiedzę z zakresu transportu i logistyki? Jakie są nowe reguły i terminy Międzynarodowej Izby Handlowej Incoterms 2010? Jak sprawnie zarządzać magazynem? Jak skutecznie zarządzać zapasami i jakie to ma skutki dla finansów firmy? Jak działa łańcuch dostaw? Zobacz nasze szkolenia:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.