Odszkodowanie za słupy na działce

Proces dochodzenia swoich roszczeń należy poprzedzić dokładnym sprawdzeniem tego, czy słupy są postawione na działce w niezgodzie z prawem.
zdjęcie - Odszkodowanie za słupy na działce

Najprościej jest to zweryfikować poprzez zapoznanie się z treścią księgi wieczystej. Gdy nieruchomość jest obciążona służebnością przesyłu, to wtedy nie ma żadnych podstaw do uzyskania odszkodowania od firmy energetycznej. Adnotacje dotyczące służebności są umiejscowione w rozdziale drugim księgi wieczystej. Istniejąca adnotacja wskazuje, iż wszelkie kroki prawne odnośnie uzyskania odszkodowania są już niemożliwe.

Gdy jednak w księdze wieczystej nie istnieją zapisy odnośnie służebności przesyłu, to z całą pewnością można zainteresować się poważnie tematem odszkodowania. Z racji istnienia pewnych wyjątkowych sytuacji, firma energetyczna pomimo braku dysponowania prawem jakim jest służebność przesyłu, może bez problemu korzystać z działki. W przypadku dostrzeżenia konfliktu dokumentacji ze stanem faktycznym należy skontaktować się z firmą energetyczną. Możliwa jest sytuacja, iż firma dysponuje stosownymi dokumentami od władz PRL, które mają moc prawną dla korzystania przez przedsiębiorstwo z działki. Od 1985 roku wymagana była zgoda na przeprowadzenie słupów energetycznych przez działkę.

 

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawnych: nieruchomości i budownictwo proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia abi, logistyka. Zapraszamy.

 

Poznaj swoje prawa! Odpowiednie szkolenia prawo budowlane to cenne narzędzie zdobywania podstawowej wiedzy prawnej na temat tychże zagadnień!

Jak się ubiegać o odszkodowanie?

W przypadku stwierdzenia bezprawnego użytkowania nieruchomości przez firmę energetyczną to posiadacz gruntu może ubiegać się o stosowne roszczenia odszkodowawcze za umiejscowienie urządzeń przesyłowych. Dobrze jest rozwiązywać te konflikty poprzez konstruktywny dialog z przedsiębiorstwem. Wystarczy zwrócić się do przedsiębiorstwa z żądaniem zapłaty zadośćuczynienia, co będzie jednocześnie związane z ustanowieniem służebności przesyłu.

Najlepiej praktyki dotyczące odszkodowań tłumaczą szkolenia służebność przesyłu! Warto się na nie zapisać już dzisiaj!

Bardzo często przedsiębiorstwa nie odnoszą się pozytywnie do tego rodzaju roszczeń. Zwrócenie się o polubowne załatwienie sprawy poprawia jednak wyjściową sytuację w razie spotkania w sądzie!

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli interesują Cię aktualne zmiany w prawie budowlanym i praktyczne ich konsekwencje, zapraszamy na szkolenie Prawo Budowlane po zmianach

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.