Pełnomocnictwo w postępowaniu administracyjnym

Nie da się ukryć, że akty prawa powszechnie obowiązującego regulują bardzo ważne dla nas kwestie. Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

zdjęcie - (the_title())


Pełnomocnictwo w postępowaniu administracyjnym

Nie da się ukryć, że akty prawa powszechnie obowiązującego regulują bardzo ważne dla nas kwestie. Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Nie ulega wątpliwości, że życie nierzadko wymaga od nas znajomości prawa, które stale się zmienia. Zmieniające się przepisy prawne zmuszają nas więc do tego, aby stale monitorować poszczególne Ustawy czy rozporządzenia.

Na szczęście bardzo wiele Ustaw powszechnie w naszym kraju obowiązujących dostępnych jest w formie tak zwanych kodeksów, które możemy zakupić praktycznie rzecz biorąc w każdej księgarni.

Nie da się ukryć, że z poszczególnymi Ustawami możemy zapoznać się również na stronie internetowej Sejmu, na której dostępne są wszelkie akty prawne powszechnie w Polsce obowiązujące. Jednym z aktów prawnych powszechnie obowiązujących jest Ustawa uchwalona w czerwcu 1960 roku, pozniej nowelizowana - Kodeks postępowania administracyjnego.

Warto nadmienić, że kodeks postępowania administracyjnego powinien być znany każdemu urzędnikowi. Nie ulega jednak wątpliwości, że znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego nie zaszkodzi również zwykłemu obywatelowi.

Stroną postępowania administracyjnego może być bowiem każdy z nas. Nie da się ukryć, że każdemu z nas, zarówno pracownikowi administracji publicznej jak i zwykłym obywatelom przydać może się kpa szkolenie. Szkolenie z kodeksu postępowania administracyjnego może przybrać rozmaite formy.

Niezmiernie ważne jest jednak to, aby jego ukończenie zostało potwierdzone certyfikatem. Na pewno warto byłoby zatroszczyć się o to, aby szkolenie zostało poprowadzone przez wysoce wykwalifikowanego oraz odpowiednio wyedukowanego szkoleniowca. Warto sprawdzić kompetencje osoby prowadzącej szkolenie.

To od fachowości szkoleniowca zależy bowiem to czy szkolenie będzie profesjonalnie poprowadzone. Niezmiernie istotne jest to, aby podczas szkolenia zostały wyjaśnione zasady obowiązujące w postępowaniu administracyjnym oraz kwestie dotyczące pełnomocnictwa.

Po co nam pełnomocnictwo? Pełnomocnictwo może przydać się nam, gdy nie będziemy w stanie wziąć osobistego udziału w postępowaniu chociażby ze względu na chorobę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.