Podstawowe przepisy związane z nadzorem pracowników

Prawidłowe przetwarzanie danych osobowych jest jednym z najważniejszych zadań pracodawcy wobec pracownika. Dane osobowe zbierane są już na etapie rekrutacji. Przepisy prawa określają jakie dane mogą być zbierane, jak je przechowywać oraz archiwizować.

Gamma - Podstawowe przepisy związane z nadzorem pracowników


Podstawowe przepisy związane z nadzorem pracowników

Prawidłowe przetwarzanie danych osobowych jest jednym z najważniejszych zadań pracodawcy wobec pracownika. Dane osobowe zbierane są już na etapie rekrutacji.

Przepisy prawa określają jakie dane mogą być zbierane, jak je przechowywać oraz archiwizować. Każdy pracodawca musi znać przepisy dotyczące ochrony danych osobowych oraz wdrażać je w swoje przedsiębiorstwo.

Bardzo często jest to trudne i wymagające wielu pracy i pieniędzy zadanie. Dostosowanie się do aktualnych przepisów prawa często jest problematyczne, dlatego wiele osób korzysta ze specjalnych szkoleń, takich jak dane osobowe szkolenie.

Szkolenie jest przydatne zarówno dla pracodawcy, jak i jego kadry. Dzięki temu obie strony poznają aktualne przepisy prawa oraz stosują je prawidłowo.

Dane przechowywane są u pracodawcy w różny sposób i w różnych działach. Zaczynając od działu HR, gdzie gromadzona jest dokumentacja pracownicza, akta osobowe pracowników ich listy obecności oraz podpisane umowy o pracę. Dane osobowe przechowywane są również w dziale księgowości, gdzie znajdziemy takie dane jak kwota wynagrodzenia czy kwota premii.

Aby jak najlepiej podejść do kwestii przechowywania danych osobowych firmy organizują specjalne szkolenia, którego zakres obejmuje wynagrodzenie pracowników szkolenie.

W każdym przedsiębiorstwie przechowywanie danych osobowych odbywa się na kilka sposobów: zarówno w formie papierowej jak i w formie elektronicznej. Kursy organizowane są na terenie całego kraju, warto więc poszukać opcji najlepszej dla swojej firmy.

Szkolenie pozwala również na znalezienie najlepszej opcji nadzoru swoich pracowników. W ten sposób przedsiębiorstwo działa sprawnie i bez zakłóceń. Warto pamiętać, że dobrze działające przedsiębiorstwo musi elastycznie dostosowywać się do zmieniających warunków na rynku oraz zmieniających przepisów prawa.

Dobrze działający zespół, który działa według ustalonych zasad jest gwarancją sukcesu. Pracodawca, który dba o swoich podwładnych, organizuje im szkolenia dba również o swoje interesy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.