Postępowanie administracyjne – co trzeba wiedzieć?

Niemal każdy przynajmniej raz zetknął się z postępowaniem administracyjnym. Nawet wydanie dowodu osobistego jest takim właśnie postępowaniem, dlatego też warto wiedzieć, jak powinno ono przebiegać.

zdjęcie - (the_title())


Postępowanie administracyjne - co trzeba wiedzieć?

Niemal każdy przynajmniej raz zetknął się z postępowaniem administracyjnym. Nawet wydanie dowodu osobistego jest takim właśnie postępowaniem, dlatego też warto wiedzieć, jak powinno ono przebiegać.

Szczególnie w firmach znajomość przepisów KPA jest wymagana, ponieważ niezwykle często są one stronami takiego postępowania. W przypadku postępowań administracyjnych dobra wiedza pozwala na odpowiednie jego prowadzenie czy też na kierowanie pism do odpowiednich instytucji.

Praktycznie każda firma zatrudnia osoby, które w zakresie obowiązków mają dbanie o prawidłowy przebieg postępowań administracyjnych, w których firma jest stroną. Do ich zadań należy nie tylko dbanie o prawidłowy przebieg postepowań ale również tworzenie pism oraz wszczynanie postepowań.

Niezwykle częstym problemem jest brak odpowiedniej wiedzy osób zatrudnionych na tych stanowiskach, dlatego też nabywanie wiedzy, która może być przydatna jest według wielu osób niemalże obowiązkowe.

Nie oznacza to konieczności kończenia studiów wyższych, często wystarczy wybór odpowiednich kursów, które umożliwia nabycie nowej wiedzy. Gdy chodzi o kpa szkolenie bardzo często dostosowane jest do poziomu wiedzy zainteresowanych uczestnictwem w nich osób. Jeżeli ktoś nigdy wcześniej nie zetknął się z tego typu przepisami, wówczas z pewnością najkorzystniejszym kursem będzie ten, który ogólnie omawia przepisy kpa i wskazuje ich zastosowanie.

Jednakże tak samo dużym zainteresowaniem cieszą się kursy, które omawiają nieco bardziej szczegółowo konkretne zagadnienia związane z postępowaniami administracyjnymi. Szkolenie prawo własności zalicza się do takich, które często poruszają temat związany z przepisami kpa, regulują one bowiem kwestie związane na przykład z pozwoleniami na budowę i wiele podobnych.

Dlatego też znajomość takich przepisów dla właścicieli nieruchomości jest niemalże niezbędna. Obecnie ilość szkoleń, których tematem jest kpa rośnie z każdym rokiem. Jest to odpowiedzią na rosnące zainteresowanie takimi kursami na rynku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.