Prawo budowlane 2017

W każdej dziedzinie prawa obowiązują odpowiednie przepisy prawne. Aby bez przeszkód można było działać w danej branży, konieczne jest ich poznanie i stosowanie. Budownictwo to jedna z dziedzin, odnośnie której w ostatnim czasie nastąpiło wiele zmian.

Gamma - Prawo budowlane 2017

Prawo budowlane 2017


Od stycznia 2017 w najważniejszym dokumencie regulującym kwestie budownictwa pod względem prawnym, czyli w ustawie prawo budowlane nastąpiło wiele zmian. Są one dość obszerne, jednakże ich poznanie jest niezbędne jeżeli ktoś chce realizować jakiekolwiek inwestycje budowlane.

Najważniejszą zmianą jest to, iż poszerzono katalog prac, które nie będą wymagały zezwolenia na budowę. Należą do nich takie jak między innymi postawienie garażu, pomieszczeń gospodarczych o powierzchni do 35 mkw, niewielkiej suszarni czy altany.

Także bez jakiegokolwiek zezwolenia można na własnej działce budować basen czy oczko wodne pod warunkiem, iż jego powierzchnia nie przekroczy 50 mkw.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia budownictwo i nieruchomości. Profesjonalni trenerzy. Nowe tematy. Służebność przesyłu, Wycena nieruchomości, Prawo budowlane, Zaszłości inwestycyjne. Zobacz:Ponadto wiele inwestycji będzie zamiast zezwolenia wymagało jedynie zgłoszenia do właściwego organu. Tutaj także nastąpiła zmiana na korzyść inwestorów, gdyż czas oczekiwania na tak zwaną niemą zgodę urzędu został skrócony. Poprzednio wynosił 30 dni, obecnie jest to 21 dni.

O pozwolenie na budowę czy remont nie trzeba już występować wówczas, gdy przedmiotem inwestycji jest zjazd na posesję. Jedynie te zlokalizowane przy drogach wojewódzkich lub krajowych wymagają zgłoszenia prac do właściwych organów, zjazdy z dróg gminnych i powiatowych nie wymagają nawet takiej czynności.

Znacząco zmieniły się także przepisy dotyczące odstępstw od projektu. Wcześniej niewielkie różnice w wymiarach mogły być przeszkodą w zatwierdzeniu postawionego budynku przez nadzór budowlany.

Obecnie określono, iż jeżeli nie wynoszą one więcej niż 2 procent projektowanego wymiaru, nie ma konieczności sporządzania kolejnego, często dość kosztownego projektu zastępczego. Warunkiem jest jedynie to, aby postawiony budynek nie wykraczał poza obszar oddziaływania inwestycji.

Duża ilość zmian w prawie budowlanym sprawia, że wiele osób ma problemy z ich dość szybkim przyswojeniem i interpretacją.

Dlatego też dla tych którzy chcą zrozumieć i poznać po zmianach prawo budowlane szkolenie z pewnością będą idealnym rozwiązaniem.

Wiele firm zajmuje się organizacją, dzięki czemu bez większych problemów można obecnie znaleźć miejsce, gdzie nie tylko profesjonalnie, ale także bardzo szybko zainteresowane osoby zostaną wprowadzone w świat nowych przepisów.

Nasze Szkolenia Eksperckie z obszaru prawa budowlanego to np: szkolenie wycena nieruchomości, szkolenie prawo budowlane, szkolenie logistyka i wiele innych. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy. Zaufaj naszemu doświadczeniu

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.