Prawo budowlane naprzeciw ludziom

Zmiany w prawie budowlanym są konieczne aby budynki odpowiadały standardom Unijnym orz były w zgodzie z potrzebami ludzi w dzisiejszych czasach. Wprowadzono więc liczne zmiany które mają za zadnie poprawić wiele niedociągnięć w tych właśnie przepisach.

Gamma - Prawo budowlane naprzeciw ludziom


Prawo budowlane naprzeciw ludziom

Zmiany w prawie budowlanym są konieczne aby budynki odpowiadały standardom Unijnym oraz były w zgodzie z potrzebami ludzi w dzisiejszych czasach. Wprowadzono więc liczne zmiany które mają za zadnie poprawić wiele niedociągnięć w tych właśnie przepisach.

Pierwszą kwestią jest dość ważna, lecz często pomijaną kwestię a mianowicie kwestię osób niepełnosprawnych. Mianowicie wprowadzono zmiany które mają za zadanie zwiększyć udział w lokalach mieszkaniowych osób niepełnosprawnych i osób starszych. Ponadto w projektach budowlanych muszą być określone takie informacje o udziałach takich mieszkań. Zmienione zostały również warunki uchylania warunków technicznych.

Określone zostały warunki techniczne jakie powinny spełniać budynki i obiekty budowlane. Dodatkowo określone zostały szczegółowe zasady ustalania geotechnicznych warunków budowy danych budynków technicznych. Zmieniły się również możliwości odstępstw od zatwierdzania projektów. W poprzednich ustawach wszystkie zmiany w projekcie zagospodarowania terenu są traktowane jako istotne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli interesują Cię aktualne zmiany w prawie budowlanym i praktyczne ich konsekwencje, zapraszamy na szkolenie Prawo Budowlane po zmianach

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Przykładem tego może być chęć przeniesienia oczyszczalni ścieków, której kiedyś nie można było zrobić bez zmiany w projekcie. Po zmianach w ustawach taka zmiana lokalizacji, jeśli nastąpi w obrębie działki objętej wnioskiem, będzie traktowana jako nieistotna i inwestor już nie będzie musiał zgłaszać budowy w nowym miejscu. Ułatwi to działanie i budowę wielu inwestorom, którzy nie będą musieli zgłaszać wszystkich zmian w lokalizacji obiektów a co za tym idzie będą mogli łatwiej budować i modyfikować niektóre plany bez konieczności starania się o nowe pozwolenia.

Wszystkie te zmiany mają pomagać zwykłym ludziom, którzy są często pokrzywdzeni przez źle sformułowane przepisy. Nie zapominajmy, że osobą niepełnosprawnym powinno się pomagać aby ich życie było łatwiejsze. Dodatkowo, jeśli chcemy aby inwestorzy chętniej budowali w naszym kraju trzeba im to odpowiednio ułatwić. W tym właśnie celu zostały wprowadzone te zmiany, aby niektóre sprawy były łatwiejsze.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.