Prawo budowlane szkolenia

Prawo budowlane ma swoją bardzo długa historie, gdyż pierwsze wzmianki o nim pojawiły się już w czasach starożytnych. Uznaje się za pierwszy tekst prawa budowlanego poszczególne pisma z prawa Hammurabiego, z prawie dwóch tysięcy lat przed naszą erą. Samo prawo budowlane dotyczy sposobu budowy różnego rodzaju budynków na danym terenie, na jakim wcześniej uzyskało się specjalne pozwolenie. W momencie gdy prawo budowlane staje się prawem określonej jurysdykcji, w momencie przyjęcia go przez dany rząd. 

 
Prawo budowlane ma swoją bardzo długa historie, gdyż pierwsze wzmianki o nim pojawiły się już w czasach starożytnych. Uznaje się za pierwszy tekst prawa budowlanego poszczególne pisma z prawa Hammurabiego, z prawie dwóch tysięcy lat przed naszą erą. Samo prawo budowlane dotyczy sposobu budowy różnego rodzaju budynków na danym terenie, na jakim wcześniej uzyskało się specjalne pozwolenie.
 
W momencie gdy prawo budowlane staje się prawem określonej jurysdykcji, w momencie przyjęcia go przez dany rząd. Warto podkreślić różnice jakie występują między poszczególnymi prawami budowlanymi na całym świecie. Praktycznie każdy kraj, lub większa organizacja narodów (jak np. Unia Europejska) posiada swoje własne prawo budowlane, mające zastosowanie na jej terenie. Dlatego też ważne jest by odpowiednio się z nim zapoznać zanim zaczniemy pracę na danym terytorium.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli interesują Cię aktualne zmiany w prawie budowlanym i praktyczne ich konsekwencje, zapraszamy na szkolenie Prawo Budowlane po zmianach

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Prawo budowlane, które obowiązuje w Polsce powstało i zostało przyjęte w 1994 roku, lecz regularnie jest aktualizowane, stąd też najnowsza aktualizacja pochodzi z 2016 roku.
 Składa się ono z 11 rozdziałów, w których to zawarto prawa i obowiązki uczestników danego procesu budowlanego., sposobu budowy, czy też warunków jego trzymania ich. Zawarte są także w nim rożnego rodzaju informacje, dotyczące sposobu karania za nieprzepisowe prowadzenie działań budowlanych.
 
Dlatego też znajomość prawa budowlanego jest konieczna w szczególności, gdy zajmujemy się lub prowadzimy działalność związaną z branżą budowniczą. Chcą zwiększyć swoja wiedzę należy skorzystać z różnego rodzaju kursów lub też szkoleń specjalistycznych, na których to zostaniemy przygotowani do praktycznego wypełniania dokumentów z wiązanych z prawem budowlanym, jak i poznamy teoretyczną wiedzę z zasad jakie w nim obowiązują.

Kursy trwają z reguły do kilkudziesięciu godzin, co przekłada się na kilka/kilkanaście dni uczestnictwa w nich. Dla pracowników jest to znakomita okazja, by móc powiększyć swoją wiedzę i efektywniej wykonywać swoją pracę, co przełoży się także na lepszy wynik finansowy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.