Prawo pracy dla kobiet w ciąży

Według Kodeksu Pracy każda kobieta w tym szczególnym i wyjątkowym stanie jakim niewątpliwie można określić czas ciąży jest chroniona prawnie nie tylko przed zwolnieniem z pracy.

Gamma - Prawo pracy dla kobiet w ciąży

  Jak również przed wykonywaniem ciężkiej i niebezpiecznej pracy, która w jakikolwiek sposób mogłaby zaszkodzić nie tylko matce, ale i nienarodzonemu jeszcze dziecku. Ostatnia nowelizacja dotycząca prawa pracy kobiet w ciąży weszła w życie w sierpniu 2016 roku.

  Po wielu sporach i burzliwych dyskusjach udało się w końcu stworzyć listę prac niebezpiecznych, niedozwolonych do wykonywania dla pań będących w stanie błogosławionym. Zmiany te czy się to zarządzającym podoba czy też nie musiały być koniecznie wprowadzone, bowiem poprzednie regulacje były niezgodne z obowiązującym prawem europejskim.

  Zgodnie z obecnym prawem, stan na rok 2017 jako jedną z prac niebezpiecznych określa się spędzanie zbyt długiej ilości czasu przed ekranem komputera - Kodeks Pracy dla ciężarnych na dzień dzisiejszy przewiduje maksymalnie 4 godziny w ciągu dnia. Do obowiązków pracodawcy należy zapewnienie kobiecie przez resztę dnia roboczego innego zajęcia.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

  Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

  Sprawdź nasze kursy i szkolenia online eksperckie:

  Jeśli w żaden sposób nie można znaleźć innego zajęcia, nie pozostaje nic innego jak zwolnienie lekarskie w trakcie którego zachowuje ona prawo do całości swojego dotychczasowego wynagrodzenia. Nowy projekt który miał wejść w życie jeszcze w tym roku zakładał, że maksymalny czas jaki ciężarna może spędzić przed monitorem wynosić miałby 6 godzin. Jednak taka regulacja pozostaje tylko w sferze dyskusji i nie weszła w żaden sposób do Kodeksu Pracy.

  Przepisy przepisami ale w wielu biurach sytuacja wygląda niestety zupełnie inaczej, gdyż kobiety własnej lub nie woli pracują przed monitorem znacznie więcej czasu niż powinny., bowiem jeśli nie zachodzą ku temu poważne przesłanki a stan zdrowia zarówno matki i dziecka pozostaje dobry pracodawca nie zwalnia kobiety z obowiązków świadczenia pracy.

  Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Zapoznaj się ze szkoleniami z obszaru prawa pracy, IT, HR. Dowiedz się jak powinna przebiegać współpraca ze związkami zawodowymi. Poznaj przykłady i błędy popełniane przez kadrę menadżerską w prawie pracy. Dowiedz się jak używac programy MS Excel w dziale personalnym. Zapoznaj się z nowymi zasadami w zakresie ochrony danych osobowych. Zobacz: Gamma. Firma szkoleniowa roku.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.