Reguły w gospodarce morskiej

Przed odbyciem stosownego szkolenia, niestety zbyt wielu importerów nie pamięta o tym, żeby przy imporcie towarów, w szczególności z krajów azjatyckich kierować się zasadami Incoterms 2010.

zdjęcie - (the_title())


Reguły w gospodarce morskiej

Przed odbyciem stosownego szkolenia, niestety zbyt wielu importerów nie pamięta o tym, żeby przy imporcie towarów, w szczególności z krajów azjatyckich kierować się zasadami Incoterms 2010.

Bez znajomości FOB czy CIF dzisiejszy import towarów może doprowadzić nawet duże i bardzo dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo do poważnych kłopotów. Najlepszym źródłem cennych informacji będzie szkolenie Incoterms, doskonałym źródłem wiedzy okazać się może także łańcuch dostaw szkolenie.

Incoterms  to zagadnienie, które obowiązkowo znać powinien każdy przedsiębiorca, a już w szczególności, gdy w swojej działalności zajmuje się transportem towarów spoza granic kraju. Czym jest więc Incoterms? To nic innego jak zbiór pewnego rodzaju zasad handlowych, obowiązujących na międzynarodowej arenie.

W zasadach tych przede wszystkim określone zostały zasady związane z warunkami sprzedaży, które obowiązują powszechnie na międzynarodowej handlowej arenie. W Incoterms 2010 znaleźć można również zasady odnoszące się do podziału kosztów i odpowiedzialności pomiędzy sprzedawcą a nabywcą danej grupy towarów, przy uwzględnieniem rodzaju transportu, ustalonego pomiędzy współpracującymi ze sobą stronami.

Po raz pierwszy reguły Incoterms świat handlu poznał w roku 1936. Od tego momentu zasady takie były wielokrotnie zmieniane, w zależności od aktualnego stanu światowej gospodarki.

Reguły te charakteryzują się przede wszystkim:

  • tym, że doskonale sprawdzą się w przedsiębiorstwach zajmujących się importem i obrotem dobrami materialnymi,
  • fakultatywnym zastosowaniem,
  • zastosowaniem wyłącznie w funkcjonowaniu importera oraz eksportera (wbrew częstym błędnym przekonaniom Incoterms nie odnosi się do firm transportowych oraz spedytorów).

Jak już wiadomo, zasady Incoterms odnoszą się do przebiegu procesu transportu towarów od sprzedawcy/eksportera do nabywcy/ importera.

W zasadach tych przede wszystkim uwzględniono:

  • ogólne zasady dotyczące międzynarodowego przewozu towarów,
  • zasady rozliczania odpowiedzialności zarówno importowych jak i eksportowych,
  • reguły pokrywania kosztów transportu, w tym ubezpieczenia towarów od wypadków losowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.